Monica di Sardegna "Insula" DOC 2019

Kód: 3086
Tip
Neohodnoceno
369 Kč 304,96 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
29.9.2021

Toto červené víno je vyrobeno ze vzácné odrůdy, dříve hojně rozšířené po celé Sardínii. Ve skleničce září krásnou rubínovou barvou, v jeho vůni a chuti rozpoznáme tóny červeného bobulového ovoce, středomořských květin a náznaku kouře. Na patře je sametové a vyvážené, s pěknou kombinací ovocných tónů, středně výrazné kyseliny a jemnými tříslovinami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené suché vino

Odrůda : Monica

Hodí se ke zvěřině a dlouho zrajícím sýrům.

Teplota podávání 12-14°C.

Země původu : Sardinie - Itálie

Ročník : 2019

Stáčírna : viz hlavní etiketa

Obsah alk:14 % 

Objem láhve : 75 cl

Obsahuje oxid siřičitý.

Vinařství Cantine Sardus Pater

Vinařství Sardus Pater se nachází na ostrově Sant'Antioco, v jihozápadní části Sardinie. Bylo založeno v roce 1949 jako družstevní společnost a zahájilo svou činnost v roce 1955. V průběhu let se výroba vín zdokonalila a zaměřila se především na zdokonalení odrůdy Carignano. Hrozny pocházejí z vinice o rozloze 300 hektarů. Většina vinic pochází z Carignana a nejstarší z nich se nachází na ostrově Sant'Antioco. Jsou to vinice staré nejméně 70 let, vysázené na písčitých půdách s nízkými hektarovými výnosy, které produkují hrozny nejvyšší kvality. Právě z těchto vinic vyrábí vinařství svá nejkvalitnější červená vína. Každá vyrobená láhev je výsledkem rozumného výběru hroznů a pečlivé vinifikace, která má spotřebiteli zaručit víno té nejlepší kvality.

Název

Insvla ( insula ) v latině znamená ostrov. Tato etiketa je věnována celé Sardinii, která hostí řadu produkcí hroznů monica.