Lemon (olej soustředění)

Kód: 1652
Neohodnoceno
Značka: doTERRA
399 Kč 329,75 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
15.4.2021

Esenciální olej Lemon (olej soustředění) patří k nejprodávanějším olejům. Je vyráběn lisováním citronové kůry za studena. Citronová vůně poskytuje povzbuzení po celý den a navozuje dobrou náladu. Pro aromaterapeutické účinky přidejte několik kapek citronového oleje do vašeho difuzéru pro osvěžení vzduchu i mysli. Citronový olej se dá využít v i domácnosti, neboť dokáže čistit různé povrchy. Vyzkoušejte také nanést kapku na vatový tamponek a použít jej k odstranění mastných skvrn nebo zbytků samolepky z povrchu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Esenciální olej Lemon patří k nejprodávanějším olejům. Je vyráběn lisováním citronové kůry za studena. Citronová vůně poskytuje povzbuzení po celý den a navozuje dobrou náladu. Pro aromaterapeutické účinky přidejte několik kapek citronového oleje do vašeho difuzéru pro osvěžení vzduchu i mysli. Citronový olej se dá využít v i domácnosti, neboť dokáže čistit různé povrchy. Vyzkoušejte také nanést kapku na vatový tamponek a použít jej k odstranění mastných skvrn nebo zbytků samolepky z povrchu.

Šťáva a kůra se široce používají jako domácí koření. Je velmi výživný, má vysoký obsah vitamínů A, B a C. Ve Španělsku a dalších evropských zemích je citron něco „léčivého“, zejména při řešení infekčních onemocnění. V minulosti se dokonce používal při malárii a tyfu a také proti kurdějím na anglických lodích.

Z vnitřního pohledu je šťáva považována za neocenitelnou pomoc při vyrovnávání kyselosti organismu, např. při artritidě a revmatismu, může také velmi přispět při boji s úplavicí a přetížení jater.

Citron má mnoho účinků a způsobu použití. Můžete je přidat do nápojů, jídla, dezertů, inhalovat pro posílení imunity, aplikovat na kůži jako povzbuzení a osvěžení ve chvíli, kdy jste vyčerpaní. Jeho aroma je velmi povznášející a energizující a ukázalo se, že pomáhá zlepšit náladu. Při každodenním užívání přispívá k léčbě arteriosklerózy, ošetření ran, oparů, akné, lišeje, aft, osvěžuje a čistí pokožku, ředí krev a podporuje imunitu.

Objem: 15 ml

Umíte si představit život bez citronu? Tyto výrazně citrusové plody jsou pro jejich výrazně kyselou chuť nejčastěji využívány v kuchyni. Citrony rostou na citronovníku, který původně pochází z jihovýchodní Asie. Pro zajímavost, na jednu 15ml lahvičku je potřeba 75ks citronové kůry. 


Hlavní přínosy a výhody:

 • Při vnitřním užití přirozeně čistí tělo a pomáhá při trávení, ředí krev a podporuje imunitu
 • Podporuje zdravé dýchání, zejména při nachlazení
 • Přináší povznášející, pozitivní aroma
 • V domácnosti nejen že provoní vzduch, ale i čistí povrchy

Emoční působení :

Vůně citronového oleje zlepšuje schopnost soustředit se. Pomáhá uvědomovat si opakované nezdravé návyky a omezující vzorce, které svazují náš život a drží nás dál od naplnění našich snů. Zlatá energie tohoto oleje pomáhá rozpouštět všechny těžké, hutné a neprůhledné emoce, které nám stojí v cestě ke štěstí. Citrón nás učí soustředit se vždy jen na jednu věc a dotáhnout ji do cíle.

 • Pomáhá při zmatku, neschopnosti soustředit se, mentální únavě, nedostatku radosti, nedostatku energie, problémy s učením, rozptýlením
 • Podporuje soustředěnost, mentální jas, pozornost, racionálnost, radost

Použití:

 • Osvěžující nápoj – přidejte pár kapek esenciálního oleje citronu do vody –  alternativa k limonádám a sladkým nápojům.
 • Aroma do dezertů, při pečení –  zvýrazníte jejich chuť
 • Vonná esence mýdla – přidejte 1–2 kapky esenciálního oleje citronu do vašeho tekutého mýdla –  posílíte i jeho mycí schopnosti
 • Provonění domácnosti při úklidu – přidejte 1–2 kapky esenciálního oleje citronu do lahve s roztokem na úklid, povrchy budou čistší a svěže provoněné
 • Pročištění mysli – nechte v difuzéru odpařovat 3 kapky citronu a 3 kapky eukalyptu
 • Vyrovnání nálady – do koupele přidejte 2 kapky citronu s lžící nosného oleje
 • Při chřipce nebo nachlazení – inhalujte 3 kapky citronu a 3 kapky tea tree
 • Ošetření pokožky – citron zvyšuje krevní oběh, může pomáhat redukovat křečové žíly a zabraňuje omrzlinám. Čistí pokožku, pomáhá při mastných vlasech a může přispět v redukci vrásek a větvičkových žilek.
 • Působí jako antiseptikum – stimuluje obranu proti bakteriím a virům a pomáhá v boji proti bakteriím. Můžete jej použít při obkladech vředů, kožní vyrážky nebo při ošetření bradavic.
 • Napomáhá detoxikaci a bojuje proti celulitidě – masáž citronovým olejem podporuje játra, pomáhá lymfatickému toku a snižuje zadržování celulitidy a tekutin.
 • Usnadňuje trávení – stimuluje trávicí systém, pomáhá bojovat proti obezitě a ztrátě chuti k jídlu.

Emocionální rovnováha: nevnímající -> mentálně napojený


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací se proto odkazujte na jiné zdroje. 

Upozornění: Přecitlivělá pokožka může reagovat podrážděním. Uchovávejte mimo dosah dětí. Pokud jste těhotná, kojící, nebo v péči lékaře, poraďte se s lékařem. V případě zarudnutí nebo podráždění pokožky po lokální aplikaci oleje, je vhodné nanést na postiženou oblast rostlinný olej, nejlépe frakcionovaný kokosový olej. Při použití se vyhněte kontaktu s očima nebo do ušního kanálu či dalších citlivých oblastí nebo otevřených ran. V případě, že se tak stane, olej vyplachujte olejem, nikoliv vodou. Tyto informace o produktu nejsou určeny k diagnostice, léčení, prevenci či k omezení jakéhokoliv onemocnění. Žádné z uvedených produktů na těchto stránkách nenahrazují léčiva či lékařskou péči a nejsou náhradou pestré stravy. Tento produkt není určen k diagnostice, léčení, prevenci či předcházení jakékoli nemoci. 

Odmítnutí zodpovědnosti: Celý obsah této webové stránky vychází z názorů společnosti doTERRA, pokud není uvedeno jinak. Informace na této webové stránce nemají za účel nahradit individuální vztah s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem a nejsou určeny jako lékařské rady. Doporučujeme Vám, abyste si vybrali svoje vlastní rozhodnutí v oblasti zdravotní péče na základě svého uvážení a ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým personálem. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Esenciální oleje (jednodruhové)
Typ výrobku: Jednodruhový esenciální olej
Složení: citron
Emoční označení: Olej soustředění
Aromatický popis: čerstvá, čistá, citrusová, svěží
Emoční působení: chybějící energie, dotahování do konce, negativní emoce, prokrastinace, smutek, soustředění
Tělesné působení: akné, anémie, antibakteriální, arterioskleróza, celulitida, křeče, křečové žíly, lišej, očista, Podpora imunity, rány na pokožce, ředění krve, virózy
Objem: 15 ml