Naive - AMBROSIA (tmavá pylová čokoláda s medem) 57g

Kód: 3137
Novinka Tip
Neohodnoceno
Značka: Naive
195 Kč 169,57 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
6.10.2022

Nyní si můžete tuto 67% speciální litevskou tmavou čokoládu Naive vychutnat s fermentovaným včelím pylem - ambrosií.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chocolate Naive Lithuania | Artisan Foods from Italy

V malém městečku na východě Litvy se vyrábí unikátní čokolády ,,od samotných bobů po tabulku". Každé brzké ráno tento čokoládový mistr pečlivě praží čerstvé kakaové boby, jejichž lahodná vůně jemně probouzí obyvatele města. Stejně jako před sto lety se v Naive kakaové boby pomalu konšují, aby se uvolnila jejich mimořádná paleta chutí s tóny ovoce, ořechů a květin. Tyto ručně vyrobené tyčinky jsou uloženy na později, aby vyzrály a pak se vytvářejí různorodé řady příchutí s přírodními superpotravinami a kořením.

Špičkové kakaové boby jsou pečlivě vybírány z výjimečných farem, poté jsou transportovány starými námořními cestami do Evropy a nakonec do Litvy. Pro Naive jsou nejdůležitější dva klíčové principy: Zaprvé - pracují pouze s těmi nejlepšími ingrediencemi na světě. Zadruhé - snaží se stát řemeslníky světové úrovně v práci s těmito ingrediencemi. Naive vyrábí čokoládu způsoby, které maximálně pomáhají odhalit charakter konkrétního kakaového bobu. Čokoláda se konečně zrodí až po pečlivé analýze chuti, barvy, vůně a struktury. Již nějakou dobu Naive výrobky staví Litvu na mapu delikates jako vycházející hvězdu světové gurmánské čokolády. Zažijte si sami na sobě kus tohoto tajemství.

 

Biodynamické 130 let staré včelíny Naive se nachází ihned vedle lesa, kde včely shromažďují svůj vynikající nektar. Díky své jedinečné poloze je med a pyl tmavě jantarově zbarvený a má tóny mechové země a lesa. Tyto organické suroviny vytvářejí neobvyklou alchymii s Naive čokoládou. Složitý proces kombinování medu s čokoládou řadí tuto recepturu mezi technologicky nejsofistikovanější Domantasovy recepty. Z důvodu struktury nebylo možné (ačkoli to byl původní plán Domantase), vytvořit tuto čokoládu výhradně s medem a úplně bez cukru. Proto obsahuje nutné množství surového třtinového cukru. 

Ruští vědci, kteří udělali společně s Rumunskými a Francouzskými vědci mnoho výzkumů včelích produktů potvrdili, že Včelí chléb ( fermentovaný květový pyl - ambrosie ) obsahuje "vše, co je potřebné pro lidský organismus k přežití". Jedná se tak o dokonalou celistvou potravinu. Včelí chléb, je jedním z nejstarších potravinových doplňků na světě. Je jisté, že kdyby dietologové využili všech dosavadních výzkumů a možností a rozhodli se vytvořit dokonalý potravinový doplněk, vzniklo by něco velmi podobného včelímu chlebu. Ten však obsahuje, stejně jako mateřské mléko dokonce i v současné době stále mnoho nedefinovatelných substancí. Budoucnost snad o tomto zázraku časem odhalí i více..

Tato unikátní 67% čokoláda bez rafinovaného bíleho cukru, emulgátoru a jakýchkoli jiných zbytečných aditiv je stejně jako všechny kvalitní čokolády velmi bohatá na energii stabilních kakaových tuků (v tomto případě i cukrů z lesního medu a třtinové šťávy), aminokyseliny a enzymy z pylu, specifickou vlákninu, bílkoviny, minerály, antioxidanty a teobromin. Dle nutričního složení a množství tuku/sacharidů/bílkovin, které je díky původu bobů a zpracování specifické a unikátní pro každou značku a druh čokolády je možné vyčíst i očekávat zajímavé rozdíly. 

67% Pylová čokoláda Naive je oslazená lesním medem a surovým třtinovým cukrem v celkovém množství 18,8g cukrů na celou tabulku (ekvivalent množství přírodního cukru v jednom jablku).

HMOTNOST: 57 g
VYROBENO: Litva
SLOŽENÍ: kakao*, třtinový cukr*, čisté kakaové máslo*, ambrosie(včelí pyl)*, lesní med*. *divoké(wild) nebo zcela přirozené (all-natural farming) zemědělství. Obsah kakaové sušiny min. 67%. Může obsahovat stopy ořechů, arašídů a lepku.

POZOR: Opatrnosti je třeba u osob citlivých na včelí produkty. Není vhodné pro osoby s alergií na včelí složky, pyl a med. Pokud jste citlivý na některý z produktů včel, poraďte se o konzumaci s lékařem.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G:

Energetická hodnota
2449 kJ/585 kcal
Tuky 37,5 g
z toho nasycené mastné kyseliny 22 g
Sacharidy 52 g 
z toho cukry 33 g
Bílkoviny 5 g
Sůl 42mg

Původ bobů: Bolívie

SKLADOVÁNÍ: Skladujte v chladu a suchu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz