KORU Raw Manuka medy (MGO od 300+ do 1500+), 250g

Kód: 3281/MGO 3281/MGO2 3281/MGO3 3281/MGO4 3281/MGO5 3281/MGO6 Zvolte variantu
Doporučujeme
Neohodnoceno
Značka: KORU
5 940 Kč od 980 Kč - - - - –7 % - až –7 %
koru medy
5 940 Kč od 980 Kč - - - - –7 % - až –7 % 980 Kč 1 540 Kč 2 290 Kč 3 590 Kč 5 490 Kč 23 490 Kč od 980 Kč 875 Kč bez DPH 1 375 Kč bez DPH 2 044,64 Kč bez DPH 3 205,36 Kč bez DPH 4 901,79 Kč bez DPH 20 973,21 Kč bez DPH od 875 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
26.7.2024 26.7.2024 26.7.2024 26.7.2024 26.7.2024 26.7.2024 Zvolte variantu

Surový med Mānuka z Nového Zélandu obsahuje více než 200 sloučenin a je skvělým zdrojem enzymů, probiotik, minerálů, stopových prvků a silných antioxidantů, mnohonásobně vyšších než v jiných medech. KORU RAW Manukové medy jsou čisté, silné, špičkové elixíry ve sklenici, které nabízejí obrovské výhody díky své vysoké koncentraci Methylglyoxalu (MGO) - esenciálního komplexního enzymu obsaženého v rostlině Mānuka.

Detailní informace

Detailní popis produktu

KORU RAW MANUKA medy (MGO od 300+ do 1500+)

KORU - nejvyšší kvalita pravých RAW manukových medů na trhu. Balené ve skle, surové, nativní a certifkované vládou Nového Zélandu s MGO od 300+ až do neuvěřitelných 1500+ jež jsou díky nativní raw kvalitě nezpochybnitelné a garantované hodnoty. 

Syrová Manuka je lektvar přírodní lékarny, který svým obrovským obsahem MGO (cca 100 a více krát vyšším než u všech ostatních typů medů) vykazuje specifický efekt, vlastní pouze jemu. Je třeba ho brát spíše jako vzácný a cenný doplněk stravy a preventivní prostředek v dávce cca 1 čaj. lžičky denně, než jako sladidlo nebo klasický med do receptů. 

Protože zdaleka ne všechny medy z Mānuky jsou si rovny, testuje KORU každou šarži samostatně v nezávislé laboratoři certifikované vládou NZ pro maximální ochranu spotřebitele a nemožnost nesprávné manipulace s medem pro umělé zvýšení MGO. Pokud hledáte Manukový med, řešte při jeho hledání jen to nejpodstatnější : 

  • RAW kvalita (nepasterizovaná, nerafinovaná, nativní) - musí být u prémiové Manuky samozřejmostí, jinak nemají žádné uvedené faktory a jejich hodnoty význam (jelikož se dají teplem a rafinací uměle manipulovat a/nebo nejsou garantované vládou a nezávislým testováním).
  • BALENÍ VE SKLE - pouze ty nejlepší Manukové medy nejvyšší kvality si mohou dovolit balení do skla. Vzhledem k tomu, že autentické a certifikované medy Manuka musí být baleny výhradně na Novém Zélandu a nikoli v Evropě, celý proces řídí pouze vláda Nového Zélandu, což udává přísnou karanténu a striktní pravidla pro kvalitu a autentičnost medu. Balení do sklenic je za takových okolností velmi nákladné a nevýhodné jednak kvůli manipulaci při transportu, ale hlavně protože všechny sklenice se dovážejí a Nový Zéland je velmi vzdálený stát. Kvalitní sklo je také a proto se do něj balí pouze ty nejlepší značky s nadřazenou kvalitou.
  • MONO-květinový nikoli multi (pouze z Manuky, nemíšený)
  • CERTIFIKACE vlády Nového Zélandu a testování nezávislou laboratoří
  • HODNOTY Methylglyoxalu (MGO označení) + případné UMF s certifikací
  • CENA - pravý a silný, certifikovaný raw Manukový med nemůže být levný, protože jeho sběr, který trvá pouze pár týdnů v roce vyžaduje důmyslné plánování a řemeslo a následné balení i certifikace a testování musí kompletně probíhat na Novém Zélandu pod taktovkou vlády a nezávislých laboratoří.   

Manuka bývala na Novém Zélandu tajemstvím používaná Maori po staletí. KORU je jedním z nejdůležitějších symbolů Nového Zélandu a jeho maorského dědictví. KORU je spirálovitý tvar, založený na lístku ceněné novozélandské rodné stříbrné kapradiny, ztělesňující přirozenou sílu, krásu, růst, znovuzrození a mír.

Hlavním cílem KORU je poskytovat spotřebitelům a vášnivým milovníkům medu autentický a vzácný pouze mono-květový med Mānuka z těch nejvíce nedotčených a odlehlých oblastí Nového Zélandu. Úly a včelaři jsou rozptýleni po odlehlých koncích Nového Zélandu a sklízí surový med pomocí tradičních řemeslných metod včelařství.

V některých určených divokých a odlehlých oblastech mohou být úly dopraveny pouze letecky helikoptérou do hustých stanovišť divokých keřů Mānuka. Zařízení pro extrakci  a balení využívá nejnovější technologii pro zpracování a balení medu a je také certifikováno programem řízení rizik, má také certifikaci v rámci systému kvality RMP, což je nejpřísnější akreditace kvality medu na Novém Zélandu.

 

POPIS JEDNOTLIVÝCH VARIANT PRODUKTU : 

KORU RAW MANUKA 300+ MGO

KORU Raw Manuka 300+ MGO má hedvábně hladkou strukturu a uspokojivou ostrost. Skrývá hojnost jemných karamelových a zemitých chutí. Ceněn pro svou vysokou certifikovanou hodnotu MGO má jedinečné přírodní vlastnosti a obsah nejméně 300 mg methylglyoxalu na kg.

 

 

 

 

 

KORU RAW MANUKA 500+ MGO

KORU Raw Manuka 500+ MGO je elegantní a hladký, tento monokvětý surový med je vysoce ceněn pro své uklidňující/chladivé vlastnosti a certifikovaný obsah nejméně 500 mg methylglyoxalu na kg.

 

 

 

 

 

 

 

KORU RAW MANUKA 800+ MGO

KORU Raw Manuka 800+ MGO je se svým certifikovaným obsahem nejméně 800 mg methylglyoxalu na kg a hlubokou, máslově bohatou chutí uctíván po celém světě pro své širokospektrální vlastnosti posilující imunitu.

 

 

 

 

 

 

 

KORU RAW MANUKA 1000+ MGO

KORU Raw Manuka 1000+ MGO již překračuje běžné "topové hodnoty 800+" těch nejvíce prémiových Manukových medů na trhu. S jemnými náznaky likéru a lehkou dochutí lézráho ovoce je tento vzácný jednokvětý med ctěn po celém světě pro své širokospektrální jedinečné vlastnosti. Je certifikováno, že obsahuje nejméně 1 000 mg methylglyoxalu na kg.

 

 

 

 

 

 

KORU RAW MANUKA 1200+ MGO

KORU Raw Manuka 1200+ MGO s nezkrotnou karamelovou vůní a bohatým minerálním tělem a vápencovými tóny je tento extrémně vzácný monokvětinový med po celém světě uctíván pro své širokospektrální jedinečné vlastnosti a neslýchaně vysokou hodnotu MGO díky certifikaci na nejméně 1 200 mg methylglyoxalu na kg.

 

 

 

 

 

 

 KORU RAW MANUKA 1500+ MGO

KORU Raw Manuka 1500+ MGO rozhodně není vtip. Pouze 137 kg tohoto ultra vzácného, raritního a nejsilnějšího Manukového medu bylo sklizeno v roce 2019, což KORU umožnilo zabalit pouze 500 sklenic pro vybrané zákazníky a celý světový trh. Tento ručně zpracovaný med je hedvábný s náznaky karamelu a magickou intenzitou. Živá, s čistotou a nesmírnou cenností je tato první KORU limitovaná šarže MGO 1500+ individuálně očíslována a umístěna do nádherných luxusních krabic. Je certifikováno, že obsahuje nejméně 1 500 mg methylglyoxalu na kg.

 

 Strom Manuka (leptospermum scoparium) roste podél suchých východních pobřeží Severního a Jižního ostrova a kvete jen jednou ročně po několik krátkých týdnů. Vládní standardy Nového Zélandu pro med definují dva typy medu Mānuka:  

 

  • Monokvětinový med Mānuka - vždy hledejte označení MONOKVĚTOVÝ
  • Multikvětinový med Mānuka - MULTI - KVĚTOVÝ med je směsí několika místních medů s velmi nízkým obsahem MGO, případně používajících jakási vlastní (nic nedokazující a neautentická) označení. Pravost produktů Mānuka je certifikována MPI (Ministry of Primary Industries) pouze pro med balený na Novém Zélandu, protože prochází přísným dohledem a testováním, od místa sběru v divokém keři až po balení a exportní dokumentace. 

 

KORU používá výhradně 100% RECYKLOVATELNÉ SKLENĚNÉ NÁDOBY.

  
Co je ta Manuka?   

Manukou nazývali původní obyvatelé Nového Zélandu stálezelený keř s bíle či růžově kvetoucími květy. Jeho český název je balmín metlatý (lat. Leptospermum scoparium), je příbuzným známého tea tree a i když je dnes jako okrasná rostlinka rozšířený po celém světě, na Novém Zélandu a v Austrálii se mu v hornaté krajině daří nejlépe. Právě z těchto krásných květů sbírají včely neobyčejný nektar plný hodnotných látek bohatých na éterické oleje, který se promění v lahodný med.

Odkud je tento med?

Manuka medy běžně pocházejí z Nového Zélandu. Čím je ale Manuka med tak výjimečný a proč je tak drahý?
Med je od pradávna považován za tekuté zlato. Manukový med se navíc vyznačuje výraznými dezinfekčními účinky, antibakteriální aktivitou methylgyloxalu, má silnou kořeněnou chuť a mnoho unikátních cenných látek. V průměru jsou certifikované Manuka medy nejdražší medy na světovém trhu z důvodu, že jejich sběr, který trvá pouze pár týdnů v roce vyžaduje důmyslné plánování a řemeslo a následné balení i certifikace a testování musí kompletně probíhat na Novém Zélandu pod taktovkou vlády a nezávislých laboratoří).

Doporučuje se med užívat po malých lžičkách napřímo, a/nebo rozmíchat v nápoji, nikdy ale nesmí být horký, jinak byste se ochudili o cenné účinné látky.

A co je MGO nebo UMF® faktor?

Methylglyoxal - nebo MGO je přirozeně se vyskytující složitá organická sloučenina, která se ve velmi vysokých koncentracích vyskytuje v autentickém medu Manuka (může být až 100krát vyšší než ve všech ostatních medech). Výsledky testu se měří v mg / kg a koncentrace MGO přímo koreluje se zdravotními a wellness přínosy medů Mānuka. Hodnota MGO udává množství metylglyoxalu (MGO) v medu. Jde o poměrně rozšířenou hodnotu, kterou používá spousta výrobců. Nicméně kvalitu medu nelze určit jen na základě faktoru MGO jelikož je velmi lehce manipulovatelná, ať už tím, že včelky mohou být přikrmovány směsí s obsahem DHA (kyseliny dokosahexaenové), nebo promícháním různých dávek medu. Hodnota MGO reaguje rovněž na zahřátí medu a rafinaci, a to jejím zvýšením. O tomto se samozřejmě koneční spotřebitelé běžně neinformují. Proto pokud kupujete MGO označený MANUKA Med je velmi důležité, aby byl certifikovaný a označený jako RAW med - tedy surový a nijak neupravený, nerafinovaný. Potom jde skutečně o TOP kvalitní Manukový med, kde může být MGO důvěryhodné.

Další hojně používanou hodnotou je UMF®. Ta popisuje neperoxidovou aktivitu. Počítá se z hodnot DHA (předstupeň MGO), z MGO a leptosperinu (látka, která se vyskytuje pouze v manuce). Při výpočtu hodnoty UMF se nezohledňuje, zda hodnoty MGO nebo DHA bylo docíleno přirozenou cestou. Proto je opět klíčovým faktorem RAW kvalita medu a nativní složení.

 

Včely z jednoho v úlu navštíví denně přes 225 000 květin. Včely nikdy nespí.
Včela navštíví 800 květů za hodinu, z jednoho letu při silné snůšce přinese asi 40 mg sladiny, na 1 gram medu musí navštívit 7 000 květů, životní dílo 1 včely je tedy půl čajové lžičky medu, na 1 kg medu uletí včely 280 000 km, tj. 7× kolem rovníku!

Tipy od našich včelařů

Nejlepší je med na lačný žaludek, nikdy s horkým nápojem, nejlépe s vlažným. Lžičku čistého Manuka medu zamíchejte do vlažné vody, nebo mléka a vypijte.

Opatrnosti je třeba u osob citlivých na včelí produkty.

Po otevření skladovat v suchu a chladu.

Účinky jednotlivých bylin, vitamínů, minerálů i konkrétních výrobků si, prosím, dohledejte sami v herbářích nebo na internetu.

NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012, které platí od 14.12 2012 nám neumožňuje uvádět účinky doplňků stravy (například bylin nebo jejich směsí) na lidský organismus. Výrobci ani prodejci nesmí uvádět jiná než EU schválená zdravotní tvrzení.

bublina a nařízení

ZDE NAJDETE 25 KLINICKÝCH STUDIÍ: https://koruhoney.com/clinical-research-studies/

Co je ta Manuka?   

Množství: 250 g
Složení: RAW surový manuka med nativní monokvětový (autentický a certifikován na hodnoty MGO dle varianty produktu)

* Děti do 12 měsíců se musí vyhýbat medu Mānuka

Nutriční hodnoty jsou uvedeny na české etiketě produktu.

Výrobce: KORU, Nový Zéland

Země původu: Nový Zéland

Dovozce a distributor v ČR: Adam Raw, Metylovice 552, 73949, IČ: 03452824

"Tisíce věků odešlo do neznáma. Mnohé bouře přehnaly se světy všemi, ale včely - vzor síly, kázně a práce - přetrvaly." Můj respekt a úcta Včelám navždy... 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz