Grapefruit ( olej úcty k vlastnímu tělu)

Kód: 2627
Neohodnoceno
Značka: doTERRA
565 Kč 466,94 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
18.5.2021

Grep, byl dříve označován jako „zakázané ovoce“. Esenciální olej se vyrábí z kůry plodů. Vůně grapefruitového esenciálního oleje koresponduje s citrusovou a ovocnou chutí plodů a má povzbuzující aroma. Grep navozuje pocit čistoty a díky své hlavní chemické složce, limonenu, pomáhá zlepšit náladu. Díky silným čisticím vlastnostem je esenciální olej z grapefruitu vhodný při péči o pleť. Při vnitřním použití může podporovat zdravý metabolismus.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Když máte nedostatek energie, cítíte smutek nebo deprese nebo když jste nevrlí a nesví, tento esenciální olej může být dobrým společníkem. Může Vám poskytnout jiskru, která pomáhá znovu zažehnout veselé já. Grapefruit v difuzéru pomáhá odstranit přítomnost nežádoucí mikrobiální látky a zastavit šíření nemoci.

Hlavní výhody oleje :

 • Zlepšuje vzhled pokožky, zmírňuje akné a výskyt kožních nedokonalostí
 • Podporuje zdravý metabolismus a zdravý vztah k jídlu
 • Vytváří povznášející prostředí
 • Podporuje pozitivní vztah k tělu a fyzickému vzhledu
 • Vhodný pomocník při detoxikaci

Emoční působení :

Grep nás učí skutečné úctě a uznání fyzického těla. Podporuje ty, kteří s tělem nezacházejí úplně uctivě – podstupují přísné diety, posuzují podle tělesné hmotnosti nebo typu, sebepoškozují se. Tyto činy jsou často motivované nenávistí a znechucením pramenícím v psychice, která se následně projevuje na těle. Budeme-li posedlí svým vzhledem a budeme se neustále zkrášlovat, hluboko uvnitř nikdy nedosáhneme pocitu, dostatečnosti a nespokojenost přetrvá.

Proč tento olej pomáhá omezit emoční přejídání ? Je to jeho schopnost povzbuzovat pozitivní vztah k tělu založený na lásce, toleranci a přijetí. Pomáhá nám naslouchat skutečným fyzickým potřebám a podnětům, přebírat zodpovědnost za naše pocity. Učí nás, že žádné množství jídla nemůže zaplnit naši díru v srdci – pouze láska a zejména sebeláska.

Použití :

 • Zdravá pleť puberťáka – pubertální období je velmi náročné a různé kožní vady a akné jej určitě neusnadňují. Grep však může tyto projevy dospívání zmírnit, stačí přidat do nočního krému 1–2 kapky a nanést na pleť. Jen se po aplikaci na pokožku vyvarujte slunečnímu svitu po dobu následujících 12 hodin
 • V kuchyni i jako podpora kontroly chuti k jídlu – Japonští vědci zjistili, že vdechování vůně grapefruitu během jídla z difuzéru může aktivovat aktivitu sympatetického nervového systému a může tak pomoci kontrolovat chuť k jídlu. Pro povznesení chutě vašeho smoothie přidejte 1-2 kapky grapefruitového oleje .
 • Podpora metabolismu – grapefruit podporuje zdravý metabolismus. Stačí přidat 1-2 kapky do vody a vypít.
 • Povýšení nálady, vitality – pokud se cítíte napjatí nebo skleslí, vetřete 1-2 kapky grapefruitového esenciálního oleje do oblasti krku a ramen.
 • Soustředění 
 • Koupel nebo sprcha – Přidáním grapefruitového oleje do peelingu nebo sprchových krémů podpoříte celé tělo, budete krásně vonět a pomůžete vyhladit pokožku.

Návod k použití :

 • Aromaterapie: Použijte 3-4 kapky v difuzéru.
 • Vnitřní užití: Zřeďte 1 kapku ve 120 ml tekutiny.
 • Lokální použití na pokožce: Naneste 1–3 kapky na zápěstí nebo oblast žaludku.

Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací se proto odkazujte na jiné zdroje. 

Upozornění: Přecitlivělá pokožka může reagovat podrážděním. Uchovávejte mimo dosah dětí. Pokud jste těhotná, kojící, nebo v péči lékaře, poraďte se s lékařem. V případě zarudnutí nebo podráždění pokožky po lokální aplikaci oleje, je vhodné nanést na postiženou oblast rostlinný olej, nejlépe frakcionovaný kokosový olej. Při použití se vyhněte kontaktu s očima nebo do ušního kanálu či dalších citlivých oblastí nebo otevřených ran. V případě, že se tak stane, olej vyplachujte olejem, nikoliv vodou. Tyto informace o produktu nejsou určeny k diagnostice, léčení, prevenci či k omezení jakéhokoliv onemocnění. Žádné z uvedených produktů na těchto stránkách nenahrazují léčiva či lékařskou péči a nejsou náhradou pestré stravy. Tento produkt není určen k diagnostice, léčení, prevenci či předcházení jakékoli nemoci. 

Odmítnutí zodpovědnosti: Celý obsah této webové stránky vychází z názorů společnosti doTERRA, pokud není uvedeno jinak. Informace na této webové stránce nemají za účel nahradit individuální vztah s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem a nejsou určeny jako lékařské rady. Doporučujeme Vám, abyste si vybrali svoje vlastní rozhodnutí v oblasti zdravotní péče na základě svého uvážení a ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým personálem. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Esenciální oleje (jednodruhové)
Typ výrobku: Jednodruhový esenciální olej
Aromatický popis: citrusová, květinová, ovocná
Emoční označení: Olej úcty k tělu
Emoční působení: chybějící energie, deprese, nejistota, poruchy příjmu potravy, sebepoškozování, sebevědomí, soustředění, stres, úcta k tělu, vyčerpání
Tělesné působení: antibakteriální, bolavé svaly, bolest hlavy, celulitida, detox, metabolismus, migréna, pleť, problematická pleť, svěží pleť, vyčerpání, zadržování tekutin
Objem: 15 ml
Emocionální rovnováha: Oddělený -> Propojený s tělem