DownVillage Borovicový med s černým česnekem, 200g

Kód: 3158
Neohodnoceno
Značka: DownVillage
399 Kč 356,25 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Unikátní kombinace dvou superpotravin - řeckého borovicového piniového medu a výběrového černého česneku. Ideální jak na přímou konzumaci, tak jako příloha či ingredience k receptům a jídlům. Skvěle poslouží i jako základ dipu, zdravé marinády či salátového dresinku. Černý česnek má více než 2x silnější antioxidační aktivitu než čerstvý česnek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fermentované potraviny začínají být stále více v oblibě, protože bývají zpravidla silnější, stravitelnější a pro tělo lepší. Jsou navíc mocnějšími nositeli živin. Obsahují spoustu nových látek, které vzniknou nebo se transformují až během procesu fermentace, nebo tento proces velmi zlepší vstřebatelnost těch látek. Zlepšuje se vstřebatelnost a využitelnost a tělo získává z málo daleko více.

Tento černý česnek vzniká při kontrolovaných teplotních a vlhkostních podmínkách. Vybrané řecké odrůdy česneku přirozeným zráním pomalu karamelizují po dobu 60 dnů, čímž si získají mimořádně chutné vlastnosti a specifický obsah látek a živin. Po dokončení procedury se česnek ručně oloupe a vybírá se pouze ty nejkvalitnější stroužky.

Black Garlic DownVillage používá výhradně nejlepší řecké odrůdy bílého česneku. Podle výzkumů zemědělské univerzity v Aténách jsou řecké odrůdy bílého česneku nadřazené kvality ve srovnání s odrůdami z např. Argentiny a Číny. Studie byla provedena na účinných látkách česneku odrůdy Rizomylos pěstovaných v oblasti Vissa. Vzorky byly získány metodami hydro-destilace a extrakce, přičemž analýza a charakterizace byla realizována pomocí plynové chromatografie, hmotnostní spektrometrie a chromatografie s ionizačním detektorem. Výzkum ukázal, že tento druh česneku má vyšší koncentraci důležitých a potencionálně nejzajímavějších látek česneku ve srovnání s jinými řeckými nebo zahraničními odrůdami, a proto jej při výrobě používají. Každému je dobře známo, že česnek je jeden z nejsilnějších přírodních pomocníků na mnohé neduhy, ale hlavně také přírodní prevence.

black garlic

O neuvěřitelnosti včel ani nemá smysl polemizovat, protože jejich alchymii člověk nikdy dokonale neporozumí. Složením neexistují na planetě dokonalejší potraviny, než jsou produkty práce včel - ať už jde o med, ambrosii nebo mateří kašičku. Je známo, že kdyby všichni top vědci světa a nejlepší laboratoře lidstva dohromady zkusili vyrobit opravdu nejlepší a nejdokonalejší doplňky stravy pro lidské zdraví - vznikalo by jen něco podobného včelím produktům.

bublina a nařízení

V průběhu procesu zrání dochází k přeměně některých nestabilních sloučenin včetně velmi známého allicinu (ze zdravotního hlediska nejdůležitější složka klasického česneku) na více stabilní a více pro tělo vstřebatelné sloučeniny. Česnek pak navíc obsahuje stabilní a ve vodě rozpustné sirnaté sloučeniny jako je S-allyl merkaptocystein (SAMC) a S-allyl cystein (SAC), velmi silné antioxidanty, které mají více jak 98% bio-vstřebatelnost! Dále obsahuje některé v tucích rozpustné sirnaté sloučeniny, flavonoidy, fenol allixin a další látky, například důležité minerály jako hořčík, vápník, fosfor a selen. Nejdůležitějšími složkami v černém česneku jsou ale právě prvně zmiňované ve vodě rozpustné sulfáty. 

Česnek neničí zažívací flóru ve střevech, kterou ničí třeba farmaceutická antibiotika. Na rozdíl od nich česnek nenarušuje imunitní systém. 

Čerstvý česnek je však důležité velmi dobře žvýkat, protože právě při jeho rozmělňování je aktivita jeho složek správná a nejvyšší. Toto může být občas problematické jak z etického (zápach z úst), tak chuťového hlediska. U kvalitního černého česneku však tyto problémy zcela odpadají, protože vůbec nevytváří specifický česnekový odér a je navíc velmi chutný.

Hmotnost: 200g

Obsah: Řecký černý česnek, řecký borovicový med, koření.

Výživové hodnoty na 100g:

Energetická hodnota: 1220 kJ/293,7 Kcal

Tuky: stopy, z toho nasycené: stopy

Sacharidy: 73,4 g, z toho cukry: 63,3g

Bílkoviny: 13,3 g

sůl: stopy

Uchovávejte v chladu, temnu a suchu.

Země původu: Řecko 

Vyrobeno: Řecko

Doplňkové parametry

Kategorie: Superpotraviny
Forma: tekutá
Typ: potravina
Velikost balení: 200 g
Doporučené denní dávkování: neuvádí se
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz