Kakaové boby drcené, s bio kešu v kokosovém nektaru, 250 gramů

Kód: 50
Neohodnoceno
Značka: Vitalvibe
299 Kč 260 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
29.8.2022
Položka byla vyprodána…

Kakaové boby, kešu oříšky i kokosový nektar od společnosti Big Tree Farms patří k řadě kvalitních ekologických surovin, které jsou 100% přírodní (kakaové boby i kešu oříšky také 100% syrové, tedy RAW) a byly vyrobeny podle norem fair-trade. Společnost spolupracuje přímo s pěstiteli a nabízí jim množství programů na udržení přírodního způsobu pěstování kakaovníku a kokosových palem i dobrých pracovních podmínek. Výběrem těchto kakaových drcených bobů, kešu oříšků a kokosového nektaru navíc přispíváte na pomoc eko-farmářům v Indonésii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kakaové boby a kešu oříšky spolu neladí jen díky skvělé kombinaci chutí, ale doplňují se i v obsahu látek v nich ukrytých. Neznáme lahodnější kombinaci, která by člověku lépe dodala energii, podpořila jej při stresu a navíc jej tolik potěšila.

 • Flavonoidy jsou látky s antioxidační aktivitou, tedy chrání tělo před účinky volných radikálů. Mají celou řadu příznivých účinků, například prospívají spolu s vápníkem k harmonické funkci srdce a cév. Jejich obsah výrazně klesá při pražení kakaových bobů. Kromě kakaových bobů je najdeme také v ovoci, zelenině, v čaji nebo v červeném víně.
 • Antokyany jsou přirozená barviva fialové barvy. Jsou obsaženy například i v borůvce nebo acai, kde se významně podílejí na příznivém účinku na lidský organizmus.
 • Díky obsahu železa a hořčíku přispívají ke snížení únavy. Specifickými látkami, které se na tomto účinku také podílejí, jsou purinové sloučeniny - theobromin a v malé míře kofein. Obě látky mají díky své příbuznosti dosti podobné účinky, účinek theobrominu je ale asi desetkrát slabší než účinek kofeinu. Proto se u kakaových bobů, ani u dalších pochutin z nich připravených nemusíme obávat “přestimulování organizmu”, ani určité “návykovosti”, jako je tomu například u kávy.
Právě naopak  - díky vitamínům skupiny B a hořčíku zklidníte své pocuchané nervy a díky dalším látkám ukrytým v kakaových bobech budete cítit příjemný pocit tělesné kondice a duševní bdělosti.
 
 • Díky obsahu hořčíku a draslíku přispívají k normální funkci nervového systému, psychologických procesů a neurotransmisi, také látky nazývané bioaktivní aminy prospívají harmonické funkci neurotransmiterů (přenašečů nervových vzruchů v mozku), podílejí se také na vytváření “pocitů blaha”.
 • Díky obsahu hořčíku, fosforu a draslíku přispívají k udržení normálního stavu kostí a zubů, a také k normální funkci svalů a ke zdravé tvorbě bílkovin.
 • Díky obsahu železa přispívají k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu, a tím k normálnímu přenosu kyslíku v těle.
 • Díky obsahu železa přispívají k normální funkci imunitního systému.
 • Díky obsahu hořčíku, fosforu a železa přispívají k normálnímu energetickému metabolizmu.
 • Díky obsahu hořčíku a železa podporují zdravé dělení buněk.
 Kešu oříšky, stejně jako kakaové boby jsou totiž velmi dobrými zdroji minerálních látek - hořčíku, fosforu, železa a draslíku.
 • Kešu oříšky obsahují sice vyšší procento tuků, velká část z nich jsou ale tuky nenasycené, tedy tuky příznivě působící na lidský organizmus.
 • Sladký nektar z kokosové palmy je skvělým přírodním tekutým sladidlem, má jemnou chuť, podobnou medu z divoce rostoucích květin, má nízký glykemický index a vysokou výživovou hodnotu. 
Složení: kakaové boby bio, kešu oříšky bio, kokosový nektar bio, mořská sůl.
 
Je vhodné zvýšené opatrnosti v těhotenství, při kojení, u dětí do 5 let a také je vhodná obezřetnost při kombinacích s některými léky a dalšími látkami  (hlavně některá antidiabetika, lithium, theofylin, hormonální přípravky, čaj a káva s obsahem kofeinu). Opatrně by s čokoládou měli zacházet všichni s náchylností k migrénám nebo dně.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení