LAVENDER (olej komunikace a klidu)

Kód: 1937
Neohodnoceno
Značka: doTERRA
799 Kč 660,33 Kč bez DPH
Na dotaz
Můžeme doručit do:
30.4.2021
Položka byla vyprodána…

Esenciální olej Lavender (olej komunikace) patří mezi nejpopulárnější esenciální oleje. Je vyráběn parní destilací z květů levandulí. Jemné a uklidňující levandulové aroma pomáhá navozovat relaxaci a klidný spánek. Naneste pár kapek pro zklidňující aromatický zážitek na vaše ložní prádlo nebo polštář před spaním nebo do vaší večerní koupele přidejte pár kapek olejíčku smíchaného s rostlinným olejem .

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Esenciální olej Lavender patří mezi nejpopulárnější esenciální oleje. Je vyráběn parní destilací z květů levandulí. Jemné a uklidňující levandulové aroma pomáhá navozovat relaxaci a klidný spánek. Naneste pár kapek pro zklidňující aromatický zážitek na vaše ložní prádlo nebo polštář před spaním nebo přidejte pár kapek olejíčku smíchaných s rostlinným olejem do vaší večerní koupele. Od pradávna je spojován s čistotou, koupelemi, parfumerií a kosmetikou. Levandule se řadí mezi prastaré byliny, které se pro své zklidňují účinky a jemnou vůni přidávaly do koupele již ve starověku. Pro představu na 1 lahvičku oleje je potřeba 7 kg levandule. Pokud se tento olej spojí s Peppermintem a Lemonem, vznikají tzv. 3 bojovníci proti všem druhům alergií.

Levandule byla po staletí používána a ceněna pro svou nezaměnitelnou vůni a nesčetné výhody. Ve starověku používali Egypťané a Římané levanduli při koupelích, relaxaci, vaření, nebo jako parfém. Je známá zejména schopností ztišit, uklidnit a uvolnit. Pozor! Jde ale o olej „komunikace a klidu“ tedy na 80 % lidí bude působit uklidňujícím dojmem a na 20 % naopak povzbuzujícím, komunikativním – vyzkoušejte sami, jak působí na vás!

Při lokálním použití na pokožku pomáhá snižovat výskyt kožních nedokonalostí. Přidejte do koupele nebo aplikujte na spánky a nechte odplavit stres. Přidejte pár kapek levandule na polštář, ložní prádlo nebo plosky chodidel a užijte si klidný spánek, během kterého dobijete baterky. Levandule je tzv. „švýcarský nůž mezi oleji“, jde tedy o nezbytný olej, který byste měli mít neustále po ruce. Esenciální olej levandule posiluje a tonizuje proti slabosti, bušení srdce nervového původu, slabé závrati, křeči a kolice. Několik kapek levandule v horké koupeli nohou má výrazný vliv na zmírnění únavy.

Olej je bezbarvá až světle žlutá tekutina se sladkou, květinově-bylinnou vůní a balsamico-dřevitým podtónem. Dobře se mísí s většinou olejů, zejména citrusy a květinovými vůněmi; také s cedrovým dřevem, hřebíčkem, šalvějem, borovicí, pelargónií, vetiverem, pačuli atd.

HLAVNÍ VÝHODY

 • Uklidňuje občasné podráždění kůže.
 • Vnitřně aplikovaný olej levandule snižuje úzkostné pocity a podporuje klidný spánek.
 • Pomáhá zmírnit napětí.

EMOČNÍ PŮSOBENÍ

Pomáhá těm, kteří se bojí vyjádřit co skutečně cítí. Levandule uvolňuje napětí, které vzniká, když se nemůžeme vyjádřit (a které může vést až k poruchám spánku, neustálému toku myšlenek v hlavě, úzkostem).

Jedinci, kterým je zapotřebí levandule, se možná v důsledku minulých zkušeností necítí dost bezpečně na to, aby se mohli naplno vyjádřit, a jejich pravý hlas je „uvězněn“ někde hluboko v nich. Mohou se cítit nedostateční, nedůležití, nemilovaní. Levandule jim pomáhá vyjádřit vše, co mají skutečně na srdci s mírem a klidem. Levandule podporuje verbální projev a dodává klid mysli.

POUŽITÍ

 • Klidný spánek – olej z levandule hluboce uklidňuje, pomáhá snižovat hladinu stresu a úzkost a je oblíbeným prostředkem pro podporu klidného spánku. Před spaním přidejte několik kapek levandule na polštář, ložní prádlo nebo plosky chodidel.
 • Zklidnění podrážděné pokožky – mějte lahvičku levandule vždy po ruce, pomůže vám zklidnit občasné podráždění kůže. Stačí místo ošetřit kapkou oleje nanesené na vatovém tamponku. Případně zřeďte jiným nosným olejem, abyste zamezili případnému podráždění pokožky. Můžete tento olej využít i na drobná poranění nebo popáleniny
 • Přírodní aviváž – osvěžte prádlo, matraci, auto nebo vzduch kombinací levandule v rozprašovači s vodou. Vyzkoušejte také nakapat 2 kapky na ubrousek a vložit do sušičky spolu s prádlem. Stejně tak můžete použít vlněné koule do sušičky.
 • Zatočte s úzkostí – rozptylujte v difuzéru a zmírněte své úzkosti.
 • V kuchyni – používejte při vaření ke zjemnění citrusových příchutí a přidejte do dezertů, sladkostí, marinád nebo do pečiva.
 • Léčí pleť – levandulový olej působí regeneračně, díky čemuž je užitečný při ošetření ran a vředů v ústech. Lze jej použít jako první pomoc při řezných ranách, popáleninách, kousnutí či bodnutí hmyzem. Jeho léčivé účinky mohou zmírnit akné, ekzém, akné rosacea a psoriázu a zlepšit zjizvení.
 • Působí jako prostředek proti bolesti – díky mírným analgetickým vlastnostem je levandule dobrou léčbou bolesti hlavy a migrény, stejně jako bolesti svalů a nervů. Jako antispasmodikum může zmírňovat menstruační křeče.
 • Osvěžuje vzduch – vytváří ideální deodorační a antiseptický sprej pro provonění místnosti.

NÁVOD K POUŽITÍ

 • Aromaterapie: Použijte 3-4 kapky v difuzéru.
 • Vnitřní použití: Zřeďte 1 kapku cca 120 mililitry tekutiny.
 • Lokální použití na pokožce: Naneste 1-2 kapky na požadovanou oblast, zřeďte frakcionovaným kokosovým , abyste minimalizovali případné podráždění pokožky.

Levandule lékařská – účinky:

 • Normální trávení  relaxace
 • Relaxace  spánek
 • Zklidňuje pokožku

 

Emocionální rovnováha: nevyslechnutý -> vyjádřený 


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací se proto odkazujte na jiné zdroje. 

Upozornění: Přecitlivělá pokožka může reagovat podrážděním. Uchovávejte mimo dosah dětí. Pokud jste těhotná, kojící, nebo v péči lékaře, poraďte se s lékařem. V případě zarudnutí nebo podráždění pokožky po lokální aplikaci oleje, je vhodné nanést na postiženou oblast rostlinný olej, nejlépe frakcionovaný kokosový olej. Při použití se vyhněte kontaktu s očima nebo do ušního kanálu či dalších citlivých oblastí nebo otevřených ran. V případě, že se tak stane, olej vyplachujte olejem, nikoliv vodou. Tyto informace o produktu nejsou určeny k diagnostice, léčení, prevenci či k omezení jakéhokoliv onemocnění. Žádné z uvedených produktů na těchto stránkách nenahrazují léčiva či lékařskou péči a nejsou náhradou pestré stravy. Tento produkt není určen k diagnostice, léčení, prevenci či předcházení jakékoli nemoci. 

Odmítnutí zodpovědnosti: Celý obsah této webové stránky vychází z názorů společnosti doTERRA, pokud není uvedeno jinak. Informace na této webové stránce nemají za účel nahradit individuální vztah s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem a nejsou určeny jako lékařské rady. Doporučujeme Vám, abyste si vybrali svoje vlastní rozhodnutí v oblasti zdravotní péče na základě svého uvážení a ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým personálem. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Esenciální oleje (jednodruhové)
Typ výrobku: Jednodruhový esenciální olej
Složení: levandule
Emoční označení: Olej komunikace a klidu
Aromatický popis: květinová, projasňující
Emoční působení: nejistota, nervozita, nespavost, panika, sebeláska, soustředění, stres, úzkosti, vnitřní klid, zklidnění
Tělesné působení: akné, bolest hlavy, břišní křeče, křeče, migréna, pokožka, popáleniny, psoriáza, rány na pokožce, repelent, spálení od slunce, vyrážky, zánět
Objem: 15 ml
Položka byla vyprodána…