Myrha (olej Matky Země)

Kód: 2097
Neohodnoceno
Značka: doTERRA
2 299 Kč 1 900 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
15.6.2021

Starověké záznamy ukazují, že myrha byla považována za tak cennou, že byla vyvažována zlatem. Esenciální olej Myrha se získává z pryskyřice malého, trnitého stromu myrhovníku a po staletí se používá pro vnitřní i vnější zdravotní přínosy - od meditace až po balzamování, přičemž se i dnes doporučuje v mnoha oblastech péče o zdraví.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Myrha má silné čisticí vlastnosti, zejména pro ústa a krk. Uklidňuje pokožku – podporuje hladkou a mladistvou pleť. Při aromatickém používání podporuje vnitřní rovnováhu a pohodu. Esenciální olej je světle žlutá až jantarová tekutina s teplým, sladce balzamickým, mírně kořeněným léčivým aroma. Dobře se mísí s Kadidlem, Santalovým dřevem, Cypřišem, Jalovcem, Mandarinkou, Pelargónií, Pačuli, Tymiánem, Levandulí, Borovicí a kořením.

Hlavní výhody :

 • Silné čisticí a dezinfekční vlastnosti, zejména pro ústa a krk.
 • Uklidňující na kůži; podporuje hladkou a mladistvou pleť.
 • Podporuje inspirující a vyváženou atmosféru

Emoční působení : 

Myrha živí vztah duše k matce zemi a Zemi. Podporuje všechny, jejichž vztah k matce nebyl ideální. A to ať co se týče biologické matky, nebo Matky Země. Zejména účinná je při traumatech spojených s narozením, špatnou výživou v dětství, adopcí, osamocením. Dodává pocit bezpečí a schopnost znovu důvěřovat. Myrha nám pomáhá pocítit vyživující mateřskou sílu.

Použití :

 • Intenzivnější čištění zubů – přidejte 1-2 kapky do zubní pasty pro posílení čistícího účinku.
 • Zlepšení nálady a zvýšení uvědomění – rozptylujte 3–4 kapky v difuzéru pro zvýšení uvědomění a zlepšení nálady.
 • Prevence vrásek a žilek – přidejte kapku až dvě do svého pleťového mléka / odličovače, abyste snížili výskyt jemných žilek a vrásek.
 • Zklidnění zažívání – přidejte 1-2 kapky do šálku vody s trochou agáve nebo medu, pomůže vám zklidnit žaludek.
 • Léčí pokožku – myrha se po staletí používá v péči o pokožku, pomáhá léčit různé typy kožních poruch jako jsou akné, atletická noha, ekzém a otoky. Díky jejím léčivým vlastnostem je užitečná při ošetření ran a popálenin.
 • Pomáhá při kašli a nachlazení – myrha je vynikající expektorant, zejména když nás trápí hustý bílý hlen. Zkuste použít myrhu k inhalaci páry a podpořte zmírnění chronických plicních potíží, kašle, nachlazení a bronchitidy.

Návod k použití :

 • Aromaterapie: Použijte 3-4 kapky v difuzéru.
 • Vnitřní použití: Zřeďte 1 kapku ve 120 ml tekutiny.
 • Lokální použití na pokožce: Naneste 1-2 kapky na požadovanou oblast. Zřeďte frakcionovaným kokosovým , předejdete podráždění pokožky.

 Na starodávných záznamech můžeme vidět, že myrha se považovala za tak vzácnou, že se její množství někdy vyplácelo stejnou váhou zlata. Esenciální olej z myrhy se získává z lepkavé pryskyřice malého, trnitého stromu a po staletí se používá pro své příznivé účinky na pokožku a vnitřek těla. Myrha se už v dávných dobách používala jako parfém, na vykuřování a na pomoc se zdravím. Také se používala při balzamování a náboženských obřadech. Myrha má silné čistící účinky, zejména na ústa a hrdlo. Také zklidňuje pokožku při nanášení na její povrch, přičemž napomáhá tomu, aby byla hladká a mladě vypadající; při rozptylováni podporuje emocionální rovnováhu a pohodu.

UPOZORNĚNÍ
Může dráždit kůži. Ukládejte mimo dosah dětí. Těhotné ženy a pacienti užívající léky by měli užití tohoto oleje konzultovat
s lékařem. Vyhněte se kontaktu oleje s očima, ušima a s citlivými oblastmi těla.

Emocionální rovnováha : ODPOJENÝ --> VYŽIVENÝ


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací se proto odkazujte na jiné zdroje

Upozornění: Přecitlivělá pokožka může reagovat podrážděním. Uchovávejte mimo dosah dětí. Pokud jste těhotná, kojící, nebo v péči lékaře, poraďte se s lékařem. V případě zarudnutí nebo podráždění pokožky po lokální aplikaci oleje, je vhodné nanést na postiženou oblast rostlinný olej, nejlépe frakcionovaný kokosový olej. Při použití se vyhněte kontaktu s očima nebo do ušního kanálu či dalších citlivých oblastí nebo otevřených ran. V případě, že se tak stane, olej vyplachujte olejem, nikoliv vodou. Tyto informace o produktu nejsou určeny k diagnostice, léčení, prevenci či k omezení jakéhokoliv onemocnění. Žádné z uvedených produktů na těchto stránkách nenahrazují léčiva či lékařskou péči a nejsou náhradou pestré stravy. Tento produkt není určen k diagnostice, léčení, prevenci či předcházení jakékoli nemoci. 

Odmítnutí zodpovědnosti: Celý obsah této webové stránky vychází z názorů společnosti doTERRA, pokud není uvedeno jinak. Informace na této webové stránce nemají za účel nahradit individuální vztah s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem a nejsou určeny jako lékařské rady. Doporučujeme Vám, abyste si vybrali svoje vlastní rozhodnutí v oblasti zdravotní péče na základě svého uvážení a ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým personálem

 

 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Esenciální oleje
Typ výrobku: Jednodruhový esenciální olej
Složení: myrha
Emoční označení: Olej Matky Země
Aromatický popis: bylinná, dřevitá, horká, kouřová, suchá
Objem: 15 ml