Polyrhachis vicina Roger (Black Ant extract 50:1),100 g

Kód: 3464
Novinka Doporučujeme
Neohodnoceno
2 999 Kč 2 677,68 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
14.6.2024
Položka byla vyprodána…

Extrakt z černého mravence v síle 50:1 je pak nejkoncentrovanější a nejsilnější i nejdražší extrakt tohoto typu na světě. K výrobě finálního produktu byl potřeba 50ti násobek zdrojové suroviny. Pro 100g tohoto cenného a vzácného výtažku bylo tedy použito 5kg velkých divokých horských mravenců Polyrhachis vicina Roger z Di Tao sběru ve vysokých nadmořských výškách Čínských hor.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BA 1

Tento extrakt z horského mravence černého (Polyrhachis vicina Roger)  je považován za vynikající adaptogenní látku dle TČM ve stejných kategoriích jako ženšen, rhodiola, schizandra, cordyceps, reishi a gynostemma. Je známý a užívaný přes 3000 let pro své prospěšné živiny východním tonickým bylinářstvím se i v moderní době již stovky let používá přímo jako funkční přísada do různých farmaceutických výrobků, tonik, doplňků stravy či potravin a je nedílnou součástí TČM i čínských pharmacopoeia spisů.

100g tohoto prémiového extraktu je pak uloženo v aktuálně nejlepší skladovací technologii pro výživu - biofotonovém fialovém skle miron pro maximální energetickou potenci a ochranu obsahu.

Největší část produkce černých mravenců z Číny se kultivuje na speciálních mravenčích farmách. To však mezi znalci a respektujícími tzv. Di Tao filosofii není zdaleka ideální a výsledný mravenčí extrakt má nižší účinnost kvůli nepříznivému prostředí a masové produkci.

Tento divoký produkt z mravenčího extraktu je registrovaný jako doplněk stravy z nedotčeného prostředí Changbai hor v nadmořské výšce 1000 až 1500 metrů, což je úroveň, ve které roste divoký ženšen a kde jsou mravenci divoce a udržitelně dle zásad Di Tao sklízeni. Horští mravenci si staví hnízda uvnitř těchto kořenů divokého ženšenu. Mezi mravenci a rostlinou ženšenu se vyvinul skutečný symbiotický vztah. Mravenci se živí ženšenem a na oplátku vytvářejí ventilaci pro jeho kořeny. Oblast pohoří Changbai má rozmanité klima, jedna oblast přijímá více vlhkosti než druhá, to může mít určitý vliv na strukturu i barvu čerstvého horského mravence, proto tento unikátní přírodní extrakt - produkt divoké sklizně, může podléhat šarži od šarže nepatrným změnám, na rozdíl od masově produkovaných, sjednocených a přizpůsobených farmových produktů.

 BA 2

V Číně je Polyrhachis vicina extrakt dokonce tradiční součástí oficiálních lékopisů a registrován jako farmaceutická látka předepisovaná ve vztahu k libidu a vitalitě. V EU však nemá (stejně jako například cordyceps) žádné schválené účinky, proto doporučujeme hledat informace ve východních zdrojích a/nebo vycházet logicky z toho, co dokáží unikátní látky jeho složení a také jeho mikroživiny, například masivně zastoupený organický zinek či ecdysteron.

V Číně bylo studováno přes 400 známých druhů mravenců (existuje jich mnohem více) ale Polyrhachis Vicina Roger je jediným druhem, který čínské ministerstvo veřejného zdraví schválilo jako doplněk stravy.

bublina a nařízení 

Upozornění 

Tento vysoce regulovaný přírodní produkt prošel inspekcí a kompletním exportním procesem v Číně již jako doplněk stravy, skrze EU a pro výhradního distributora i importním procesem v ČR, kde byl u MZe uvedený na trh jako doplněk stravy a nahlášen SZPI. Produkt nemá EU legislativou schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není také určen jako náhrada pestré stravy. Ukládejte jej vždy mimo dosah dětí. Povinná data jsou uvedena na české etiketě a minimální trvanlivost na obalu. Účelem informací uvedených na této stránce produktu není zvýšení spotřeby a prodeje produktů, ale poskytnutí pestrých a obrazových informací o jeho původu, získávání, podstatě a složení. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání. Vždy si pečlivě prostudujte etiketu a použití doplňku konzultujte s lékařem nebo lékárníkem, obzvláště pokud jste těhotná/kojící. Všechny informace a překlady čínských prací v tomto článku související se starými texty a příběhy TČM a TTM jsou pouze sdíleným osobním názorem distributora.

 BA 3

Černý extrakt Polyrhachis Vicina je významným zdrojem naprosto unikátních látek jako je :

 • mravenčí ecdysteron, 
 • aldehydové sloučeniny (kterým se mj. přisuzuje unikátní síla mravenčího těla),
 • chitin,
 • kyselina mravenčí,
 • triterpeny,
 • S.O.D./superoxid dismutáza (77000 IU/100g),
 • surové ATP (adenosintrifosfát),
 • nejvyšší množství zinku vůbec (více než koncentrovaný extrakt z ústřic!),
 • aminokyseliny (40-67%!) vč. všech esenciálních,
 • minerály a vitamíny,
 • stopové prvky a mnoho dalších.

Černý horský mravenec je považován gramem ke gramu za jedno z nejsilnějších stvoření vůbec. Dokáže nést 50-100 násobek své vlastní váhy a tlačit břemeno o tisícinásobcích své vlastní váhy! Kromě toho nepostrádá ani rychlost, výdrž a velkou houževnatost a pracovitost.

 BA 4

Polyrhachis Vicina Roger je druh černého mravence tradičně známý v čínském bylinkářství jako „horský mravenec“. Vyskytuje se primárně mezi kořeny živého ženšenu v pohoří Changbai v Číně, který je považován za přední tonickou bylinu TČM. Ačkoli je právě ženšen (u jehož kořenů se Polyrhachis Vicina Roger přirozeně a notoricky vyskytuje) považován za „krále bylin“ tak černý mravenec Polyrhachis Vicina je na východě známý jako „bylina králů“.

Entomofágie - dietní praxe pojídání hmyzu, byla součástí každého lékopisu předků po celé planetě. Imperiální záznamy uvádějí, že Polyrhachis Ant byl konzumován pro adaptogenní vlastnosti dynastickými pokrevními liniemi po celé věky, což se ukázalo zejména oblíbené během dynastie Zhou u vládců a jejich šlechtické elity v Číně.

 BA 5

QI i JING dle TČM

Polyrhachis Vicina extrakt má v TČM pověst své schopnosti související s vitalitou tím, že je údajně jedinečným tonikem Qi i Jing, což může být způsobeno mj. vysokým množstvím dostupného surového ATP (adenosintrifosfát) - čisté buněčné energie obsažené uvnitř. Po staletí se používá jako tonizující bylina energie jing v těle dle TČM. Vzhledem k tomu, že tato energie je pro TČM tak důležitá a zásadní, věnujte chvilku jejímu hlubšímu prozkoumání:

Jing je to, co je matérií pro život, může být transmutován a transformován v nový život prostřednictvím procesu tvoření. Jing je nejvíce rafinovaná látka v našem těle, tvoří tedy základ všech našich tkání, zejména mužských a ženských pohlavních tekutin. Jing představuje rezervu nebo uloženou energii těla, která se dělí na dva aspekty, prenatální a postnatální. Prenatální je to, co jsme geneticky a dědičně zdědili od našich rodičů a našich rodin (genetické dědictví). Postnatální je to, co během života nashromáždíme prostřednictvím naší stravy a životního stylu. Jedna část naší energie jing je tedy dle TČM zděděna a druhá je generována v našem vlastním životě. Je to naše schopnost vytvářet, uchovávat a ovládat tuto energii jingu, která dle TČM určuje naši sílu a potenciální délku života.

Dle TČM má tedy jing obrovský vliv na kvalitu a kvantitu našeho bytí. Energii Jing lze pozorovat v lesku a struktuře kůže, vlasů, nehtů a jazyka. A co je nejdůležitější, energii jingu lze dle TČM pozorovat v naší plodnosti, sexuální zdatnosti, kreativitě, pudu, odvaze, vůli, inspiraci a sportovní síle. Jing také hraje obrovskou roli v síle kosterního systému, stejně jako produkci kostní dřeně a kmenových buněk. Energie Jing se pak dle TČM vyčerpává procesem samotného žití ale hl. také stresem, nadměrným emocionálním chováním, fyzickou a psychickou aktivitou a přepracováním. Avšak správným cvičením, stravou a užíváním tonických bylin můžeme tuto energii doplňovat a šetřit.

Polyrhachis Vicina dle TČM vyživuje všechny tři poklady: Jing, Chi(Qi) a Shen. To z něj samo o sobě dělá skutečnou superhvězdnou tonickou bylinu, ještě působivější je však skutečnost, že vyživuje jak jin, tak jang aspekty energie jing. Jin jingu je hluboce vyživující energie a je považována za základní kámen mladistvosti, svěžesti a vosk svíce života. Mnozí považují jeho akumulaci za více či méně budování zásob energie, které se v těle ukládají pro budoucí použití, a tak poskytuje dlouhodobé regenerační a omlazující vlastnosti. Jinové tonikum má tendenci vyživovat endokrinní hormony, které jsou znatelně vyčerpány stárnutím, stejně jako záchvaty a scénáři extrémního stresu, ať už jde o stres fyzický, mentální, emocionální nebo duchovní.

Proces života a stárnutí tuto jinovou energii vyčerpává a může být také vyčerpána přepracováním, únavou, plozením dětí, nadměrným nebo chronickým užíváním drog/léků, nemocemi, nadměrným emocionalismem a sexuální přemírou. Nedostatek Jin Jingu se může projevit jako tmavé kruhy pod očima, bolesti zad, slabé ledvinové a reprodukční funkce, nízká odolnost vůči infekcím, slabé trávení a také další známky předčasného stárnutí. Jangový Jing je pak hluboce posilující a inspirující. Polyrhachis Vicina Roger je dle TČM většinou lidí dobře snášen právě proto, že obsahuje jak jin, tak jang, díky tomu je ve svých účincích vyváženější. Některé bylinky, jako je ženšen nebo jelení paroh, mohou být pro určité lidi často až příliš hřejivé nebo povzbuzující, a proto je polyrhachis považován za stabilnější a vhodnější alternativu.

Bílkoviny, minerály, vláknina

Černí horští mravenci obsahují až 67 % bílkovin, s velmi nízkým obsahem tuku. Vysoký obsah bílkovin vč. všech esenciálních aminokyselin z produktů z černých mravenců mj. dělá vhodný doplněk pro sportovce jako zdroj unikátních bílkovin a dalších synergických složek. Prášek mravenčího extraktu lze smíchat s jinými prášky nebo v koktejlech, pro zvýšení bílkovin a elektrolytů. Protein obsažený v mravencích má velmi vysokou kvalitu, protože aminokyseliny jsou ve skvělém poměru.

Černí mravenci jsou bohatý zdroj minerálů a ve skutečnosti obsahují NEJVYŠŠÍ přírodní množství zinku ze všech známých živých organismů. 1KG černých mravenců obsahuje neuvěřitelných 227-311mg zinku, toto množství je dále zvýšeno v sušeném koncentrovaném extraktu na několikanásobek. Ústřice jsou známé (také zejména jako koncentrovaný extrakt, ale i syrové), že obsahují nejvíce využitelného zinku ze všech přírodních zdrojů (160-200mg na 1KG) a mnohem více než další nejbohatší zdroj - červené maso, polyrhachis vicina je však skutečným králem zinku.

Tento zinek je navíc přírodně vázán v peptidech a aminokyselinách s esenciálními ko-faktory a tak je extrémně dobře vstřebatelný. Ostatní obsažené minerály (elektrolyty) jsou také poměrně bohaté, zejména železo, vápník, hořčík, selen a chrom. Jak již bylo zmíněno, obsahují nejvyšší známou koncentraci zinku v přírodě. Zinek je nezbytný pro velké množství procesů v těle včetně tvorby krve. Zdravá krev = větší kapacita přenosu kyslíku do svalů = lepší sportovní výkon. Mravenci obsahují pouze malá množství sacharidů, z nichž většina je ve formě nerozpustné vlákniny zvané chitin (exoskelet). To je perfektně synergické k vysokému obsahu bílkovin, protože je dobře známo, že vysoký obsah bílkovin je ideální spolu s vysokým příjmem vlákniny i vzhledem k mikrobiomu.

Unikátní ecdysteron

Mravenční bioaktivní ecdysteron: Ecdysteron (Ecdy) je hmyzí hormon nacházející se v členovcích, který reguluje jejich vývoj. Je také syntetizován řadou rostlin (fytoecdysteron) k boji proti hmyzím škůdcům. Má řadu farmakologií studovaných vlastností včetně anabolických a adaptogenních. Ecdysteron je široce prodáván jako doplněk stravy ke zvýšení fyzické výkonnosti sportovců. Kromě anabolického účinku Ecdy závislého na estrogenovém receptoru beta (ERbeta) ve svalech zůstávají molekulární mechanismy velkého množství dalších farmakologických účinků indukovaných Ecdy neznámé. Strukturálně je ecdy velmi podobný androgenům (mužským hormonům jako je testosteron) a mnozí navrhují jeho použití jako bezpečnější a přírodní alternativu k anabolickým steroidům.

BA 6

DI TAO ZÍSKÁVÁNÍ - POCTA MOUDROSTI PŘEDKŮ

V tradiční čínské medicíně existuje filozofie DI TAO - tradiční čínský koncept získávání tonické byliny či adaptogenu z její duchovní vlasti, jejího autentického a skutečného zdroje a stanoviště. Pouze v této oblasti, kde je optimální původní prostředí, bude superlátka růst tak, aby se stala chemicky nejbohatší, nejsilnější a s největším potenciálem.

BA7 

Základní filozofií Di Tao je, že bylinky a látky, které rostou/vznikají a sbírají se v jedné oblasti, se budou vždy lišit od jiných, protože ze svého původního prostředí vycházejí. Po celou dobu životnosti byliny se berou v úvahu faktory, jako je voda, která ji napájí, půda, která ji živí, hmyz a mikroorganismy, které s ní žijí symbioticky, a také způsob pěstování a konečné úpravy aby se tím vším maximálně posílily její léčivé vlastnosti.

 BA8

Doplněk stravy. 100% Polyrhachis Vicina Roger 50:1 extrakt.
Ve starověké Číně byli jedlí mravenci hojně využíváni v TČM. Během dynastie Zhou byli černí mravenci poctou, kterou měli jíst císaři a šlechta. 
Extrakt z černého mravence v síle 50:1 je pak nejkoncentrovanější a nejsilnější i nejdražší extrakt tohoto typu na světě. 
Di Tao získávání a divoký sběr ve vysokých nadmořských výškách Čínských hor.
Obsah: 100g
Použití: Při prvním použití otevřete víčko, odstraňte bílou ochrannou pečeť a zlikvidujte ji. Pomocí lžičky či odměrky odeberte potřebnou dávku z nádoby a ihned ji uzavřete, protože extrakty jsou hygroskopické a absorbují vlhkost ze vzduchu. Otevřené balení je nutné uchovávat v chladu (trvanlivost cca 1 rok).
Jak užívat: 0,5-1g denně. Při použití čajové lžičky odpovídá jedna zarovnaná lžička přibližně 2g. Výtažek polyrhachis vicina se doporučuje užívat ráno nalačno a před spaním pomalým cumláním a počkat alespoň půl hodiny s pitím tekutin, aby se vzácný výtažek z mravenců a jeho efekt nezředil. Doporučuje se používat výtažky tonických bylin denně v menších odměřených dávkách, spíše než občasné vysoké dávky nahodile.
Země původu: Čína
Distributor v ČR: Adam Raw, Metylovice 552, Metylovice 73949 IČ: 03452824
Minimální trvanlivost: dle data na obalu
Skladování: Uchovávejte na chladném a suchém místě. 
Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování.
 
REFERENCE:
Text distributora a jeho názory a poznatky.
Nutritional composition of Polyrhachis vicina Roger (Edible Chinese black ant)
Farmakologické účinky a klinické využití černých mravenců CPhI Pharma Online 2020-10-15
Čínské texty
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
web, knihy, videa, brožury
materiály dodavatele

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz