Primal Alchemy Achilles Might extrakt z černého mravence, 100 g

Kód: 3810
Doporučujeme
Neohodnoceno
1 499 Kč 1 338,39 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
17.6.2024

Achilles Might je 100% přírodní elixír síly a vitality, formulovaný adaptogenními a nootropními bylinami nejvyšší kvality. Ultra koncentrovaný výtažek z "živého černého ženšenu síly" (horského Changbai black ant) a směs surového prášku black ant pocházejících z Di Tao a udržitelným způsobem divoce sklizený. Navíc pránicky nabitý nejmodernějším generátorem kvantové orgonové energie na 432 Hz a uložen v prémiovém fialovém mironovém skle.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento produkt je považován za vynikající adaptogenní látku dle TČM ( stejně jako ženšen, rhodiola, schizandra, cordyceps, reishi a gynostemma) je černý horský mravenec (Polyrhachis vicina Roger) tradiční jedlý druh hmyzu v Číně. Známý a užívaný přes 3000 let pro své prospěšné živiny. I v moderní době je již stovky let používán přímo jako funkční přísada do různých farmaceutických výrobků, tonik, doplňků stravy či potravin a je nedílnou součástí TČM i čínských spisů.

Extrakt z černého mravence v síle 50:1 je pak nejkoncentrovanější a nejsilnější i nejdražší extrakt tohoto typu na světě a v ACHILLES MIGHT ho najdete celých 60% složení (60/40 ku surovému celistvému black ant prášku). K výrobě finálního produktu 50:1 extraktu byl potřeba 50ti násobek zdrojové suroviny. Pro 100g tohoto cenného a vzácného výtažku bylo tedy použito 5kg velkých divokých horských mravenců Polyrhachis vicina Roger z Di Tao sběru ve vysokých nadmořských výškách Čínských hor. V produktu ACHILLES MIGHT je pak 60g 50:1 tzn. zdrojová surovina vzešla ze 3kg pro extrakt a ze 40g raw celistvého prášku Polyrhachis vicina Roger.

Největší část produkce černých mravenců z Číny se kultivuje na speciálních mravenčích farmách. To však mezi znalci a respektujícími tzv. Di Tao filosofii není zdaleka ideální a výsledný mravenčí extrakt má nižší účinnost kvůli nepříznivému prostředí a masové produkci.

Produkt pochází z extraktu divokých mravenců z nedotčeného prostředí Changbai hor v nadmořské výšce 1000 až 1500 metrů, což je úroveň, ve které roste divoký ženšen a kde jsou mravenci divoce a udržitelně dle zásad Di Tao sklízeni. Horští mravenci si staví hnízda uvnitř kořenů divokého ženšenu. Mezi mravenci a rostlinou ženšenu se vyvinul skutečný symbiotický vztah. Mravenci se živí ženšenem a na oplátku vytvářejí ventilaci pro jeho kořeny.

Oblast pohoří Changbai má rozmanité klima, jedna oblast přijímá více vlhkosti než druh a to může mít určitý vliv na strukturu i barvu čerstvého horského mravence, proto tento unikátní přírodní extrakt může podléhat šarži od šarže nepatrným změnám, narozdíl od masově produkovaných farmových produktů.

 achilles 1

V Číně bylo studováno přes 400 známých druhů mravenců (existuje jich mnohem více) ale Polyrhachis Vicina Roger je jediným druhem, který čínské ministerstvo veřejného zdraví schválilo jako doplněk stravy.

Přestože legislativa EU nedovoluje vytvořit popis potenciálu plnohodnotným a uvést žádná (ani referencemi doložená) zdravotní tvrzení, tak níže naleznete maximální informace k této konkrétní "tonické byliny" TČM, která je natolik významná a cenná, že se předpokládá maximální osobní vynaložení vlastních sil každého potenciálního konzumenta k dohledání všech nejdůležitějších studiemi i rukopisy prastarých textů východního bylinkářství doložených vlastností. 

 bublina a nařízení

Upozornění 

Tento přírodní doplněk stravy, skrze byl u MZe uvedený na trh jako doplněk stravy a nahlášen SZPI. Produkt však nemá EU legislativou schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není také určen jako náhrada pestré stravy. Ukládejte jej vždy mimo dosah dětí. Povinná data jsou uvedena na české etiketě a minimální trvanlivost na dně obalu. Účelem informací uvedených na této stránce produktu není zvýšení spotřeby a prodeje produktů, ale poskytnutí pestrých a obrazových informací o jeho původu, získávání, podstatě a složení. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání. Vždy si pečlivě prostudujte etiketu a použití doplňku stravy konzultujte s lékařem nebo lékárníkem, obzvláště pokud jste těhotná/kojící. Všechny informace a překlady čínských, anglických a řeckých prací v tomto článku související se starými texty a příběhy TČM a TTM, Řeckou mytologií a legendami a jsou pouze sdíleným osobním názorem pana Adama Raw.

Achilles 2


Řecká mytologie a legendární symbolika za produktem ACHILLES MIGHT 

Achilles je dle legend největším válečníkem a bojovníkem lidské historie. Byl nezranitelný (kromě paty). Navíc se mu žádný válečník bojovými dovednostmi ani zdaleka nevyrovnal. V Homérově Iliadě jsou tzv. Myrmidoni vojáci, kterým velel právě Achilles. Jejich stejnojmenným předkem byl Myrmidon, král Phthiotis, který byl synem Dia (Zeuse) a „široce vládnoucí“ Eurymedousy, princezny Phthiotis. Nechala se jím dle řecké mytologie svést když na sebe vzal podobu mravence.

 Achilles 3

Myrmidon také zvaný "mravenčí člověk/ant-man" je jednou z ras s původem v řecké mytologii, legendách a folklóru. Ačkoli, zatímco jejich činy jsou dobře známé a široce převyprávěny, zejména v popisech Homerovy Iliady, zdá se, že jejich původ zůstává předmětem jakési debaty. Slovo Myrmidon pochází z řeckého μυρμηδών nebo „murmedon“, což znamená „mravenčí lůžko“ nebo „mravenčí hnízdo“, ale mnoho znalců se přesto dohaduje o tom, který ze dvou samostatných příběhů o původu přesně odpovídá za vznik prvních Myrmidonů.

Jedna legenda říká, že pocházejí z princezny, Eurymedusy z Phthie (v řecké Thesálii), dcery jednoho smrtelného krále (nebo říčního boha) Achelouse. Zeus ji navštívil v podobě mravence (nebo v podobě jejího smrtelného manžela), svedl ji do románku a dočasně proměnil sebe i ji v mravence, aby mohli být spolu, aniž by je Héra špehovala. Výsledkem jejich spojení bylo početí syna poloboha - krále Myrmidona (Aeacuse), po kterém byl později pojmenován jeho kmen potomků.

Mezitím, další legenda (související s Ovidiem) naznačuje, že země Aegina utrpěla velký mor, který měl za následek mnoho úmrtí. Aeacus, současný král v té době (otec Pelea - tedy dědeček Achillea), se modlil k Diovi, aby obnovil populaci svého lidu; Zeus v reakci na to řekl, že králův lid sečte mravence, jejichž domov sídlí na jeho posvátném stromě, mocném dubu. Z nejbližšího mraveniště na nejbližším dubu pak vyrostli mravenci z drobného hmyzu v silné, statečné a pilné lidi - Myrmidony. 

achilles 4

Reálný Myrmidonský pomník ve městě jejich původu v ŘECKU.
 

  • Vzhled - silní a pohlední lidé, jejich oči mají vždy odstín šedé nebo stříbrné. Přirozený vzhled Myrmidona se zdá atletičtější než u normálního člověka, s mnohem menším úsilím potřebným k udržení záviděníhodné postavy a špičkové kondice.
     
  • Chování - pro tak militaristický národ není překvapením, že Myrmidoni byli extrémně disciplinovaní a soustředění. Bez otázek poslouchají rozkazy velitele (Achillea), rychle a efektivně vykonávají své úkoly a povinnosti. Myrmidon by dříve zemřel, než aby neuposlechnul rozkaz či porušil slib. Kdokoli nebo cokoli, co se těmto rozkazům postaví do cesty, bude rychle řešeno. Jsou velmi pragmatičtí, dělají vše, co považují za nutné, aby přežili. A i když nejlépe fungují ve skupinách, menší počet a dokonce i jednotliví Myrmidoni stále myslí velmi dobře, což z nich dělá skličující stratégy a smrtící bojovníky.
     
  • Schopnosti - Špičková kondice – schopnost využívat anatomii s optimální funkcí a/nebo estetickou přitažlivostí. Prozíravost – schopnost odolat psychickému narušení, interakci a/nebo kontrole. Nadlidská odolnost – schopnost odolat fyzickému zranění nad rámec lidských norem. Nadlidský metabolismus – schopnost přistupovat k vnitřním tělesným procesům s účinností přesahující lidské normy. Nadlidské reflexy – schopnost koordinovat reakce s rychlostí přesahující lidské normy. Nadlidská rychlost – schopnost pohybovat se rychlostí přesahující lidské normy. Nadlidská výdrž – schopnost odolat únavě a zotavit se z ní rychleji než znají běžné lidské normy. Nadlidská síla – schopnost vyvinout fyzickou sílu nad rámec lidských norem. Formická komunikace - schopnost psychicky vnímat mravence, komunikovat s nimi a/nebo jim poroučet.

achilles 5Moderní vizualizace válečníků

Myrmidoni/ové jsou v řecké mytologii tedy nejvíce slavní jako elitní jednotky vedené Achillem během trojské války. Jako mýtická skupina lidí byli Myrmidonové údajně původně mravenci, které vytvořil v každém případě Zeus. Achilles byl synem Pelea, řeckého krále, a Thetis, mořské bohyně. Zeus, král bohů a Poseidon, bůh moře, se oba zamilovali do Thetis a byli soupeři o její ruku v manželství. Peleus byl synem Aeacuse (krále Myrmidona) a proto Achilles sám patří mezi myrmidony.

MYRMIDONI A TROJSKÁ VÁLKA - Během trojské války měli Myrmidonové údajně pocházet z Phthie v Thesálii, když se říkalo, že nad nimi dostal velení Achilles, syn Pelea. Během trojské války patřili Myrmidonové mezi největší bojovníky v řadách achájských sil. Myrmidonové byli také silně loajální ke svým vůdcům a po většinu trojské války to znamenalo Achillea. Bylo to tedy tak, že když se Achilles po hádce s Agamemnonem stáhl z bitevního pole, udělali to i Myrmidonové; a právě v této době dopadla válka pro Achájce obzvláště špatně. 

achilles 6Achilles odstraňuje Patroklovo tělo z bitvy - PD-art-100 - Leon Davent

Dalo by se bohatě pokračovat v rozepisování různých legend a dalších částí řecké mytologie, nicméně dle výše uvedeného ve zkratce již každý jistě rozumí, proč adaptogenní elixír síly a vitality od Primal Alchemy obdržel právě název Achilles Might (Achilleova síla) a vychází z těchto mýtů.

achilles 7Černý extrakt Polyrhachis Vicina je významným zdrojem naprosto unikátních látek jako je mravenčí ecdysteron a aldehydové sloučeniny (kterým se mj. přisuzuje unikátní síla mravenčího těla), chitin, kyselina mravenčí, triterpeny, S.O.D./superoxid dismutáza (77000 IU/100g), surové ATP (adenosintrifosfát), nejvyšší množství zinku vůbec (více než koncentrovaný extrakt z ústřic!), aminokyseliny (40-67%!) vč. všech esenciálních, minerály a vitamíny, stopové prvky a mnoho dalších. Mj. i díky všem těmto látkám je černý horský mravenec považován gramem ke gramu za jedno z nejsilnějších stvoření vůbec. Dokáže nést 50-100 násobek své vlastní váhy a tlačit břemeno o tisícinásobcích své vlastní váhy! Kromě toho nepostrádá ani rychlost, výdrž a velkou houževnatost a pracovitost. 

achilles 8QI i JING dle TČM

Polyrhachis Vicina extrakt má v TČM pověst své schopnosti související s vitalitou tím, že je údajně jedinečným tonikem Qi i Jing. Může být způsobeno mj. vysokým množstvím dostupného surového ATP (adenosintrifosfát) - čisté buněčné energie obsažené uvnitř. Po staletí se používá jako tonizující bylina energie jing v těle dle TČM. 

Jing - je matérií pro život, může být transmutován a transformován v nový život prostřednictvím procesu tvoření. Jing je nejvíce rafinovaná látka v našem těle, tvoří tedy základ všech našich tkání, zejména mužských a ženských pohlavních tekutin. Představuje rezervu nebo uloženou energii těla, která se dělí na dva aspekty, prenatální a postnatální. Prenatální je to, co jsme geneticky a dědičně zdědili od našich rodičů a našich rodin (genetické dědictví). Postnatální je to, co během života nashromáždíme prostřednictvím naší stravy a životního stylu.

Jedna část naší energie jing je tedy dle TČM zděděna a druhá je generována v našem vlastním životě. Je to naše schopnost vytvářet, uchovávat a ovládat tuto energii jingu, která dle TČM určuje naši sílu a potenciální délku života. Dle TČM má tedy jing obrovský vliv na kvalitu a kvantitu našeho bytí. Energii Jing lze pozorovat v lesku a struktuře kůže, vlasů, nehtů a jazyka. A co je nejdůležitější, energii jingu lze dle TČM pozorovat v naší plodnosti, sexuální zdatnosti, kreativitě, pudu, odvaze, vůli, inspiraci a sportovní síle. Jing také hraje obrovskou roli v síle kosterního systému, stejně jako produkci kostní dřeně a kmenových buněk. Energie Jing se pak dle TČM vyčerpává procesem samotného žití ale hl. také stresem, nadměrným emocionálním chováním, fyzickou a psychickou aktivitou a přepracováním. Avšak správným cvičením, stravou a užíváním tonických bylin můžeme tuto energii doplňovat a šetřit.

Polyrhachis Vicina dle TČM vyživuje všechny tři poklady: Jing, Chi(Qi) a Shen. Jin jingu je hluboce vyživující energie a je považována za základní kámen mladistvosti, svěžesti a vosk svíce života. Mnozí považují jeho akumulaci za více či méně budování zásob energie, které se v těle ukládají pro budoucí použití, a tak poskytuje dlouhodobé regenerační a omlazující vlastnosti. Jinové tonikum má tendenci vyživovat endokrinní hormony, které jsou znatelně vyčerpány stárnutím, stejně jako záchvaty a scénáři extrémního stresu, ať už jde o stres fyzický, mentální, emocionální nebo duchovní. Proces života a stárnutí tuto jinovou energii vyčerpává a může být také vyčerpána přepracováním, únavou, plozením dětí, nadměrným nebo chronickým užíváním drog/léků, nemocemi, nadměrným emocionalismem a sexuální přemírou. Nedostatek Jin Jingu se může projevit jako tmavé kruhy pod očima, bolesti zad, slabé ledvinové a reprodukční funkce, nízká odolnost vůči infekcím, slabé trávení a také další známky předčasného stárnutí. Jangový Jing je pak hluboce posilující a inspirující. Polyrhachis Vicina Roger je dle TČM většinou lidí dobře snášen právě proto, že obsahuje jak jin, tak jang, díky tomu je ve svých účincích vyváženější. Některé bylinky, jako je ženšen nebo jelení paroh, mohou být pro určité lidi často až příliš hřejivé nebo povzbuzující, a proto je polyrhachis považován za stabilnější a vhodnější alternativu. 

Polyrhachis Vicina Roger je zapsán jako "bylina králů" v klasickém čínském lékopisu zvaném "Ben Cao Gang Mu", kterou napsal legendární bylinář Li Chi Zhen. Možná to je důvod, proč byl horský mravenec považován za "tonickou bylinu" nejvyšší úrovně a byl také oblíbený mezi vládnoucí elitou starověké Číny, což bylo doloženo imperiálními záznamy. 

Zprávy BBC uvedly, že „vědecký výzkum v Číně ukázal, že určitý druh čínského mravence, Polyrhachis Vicina Roger, prodlužuje u krys dlouhověkost a vitalitu - toto se však samozřejmě netýká lidí.

Bílkoviny, minerály, vláknina

Černí horští mravenci obsahují až 67 % bílkovin, s velmi nízkým obsahem tuku. Vysoký obsah bílkovin vč. všech esenciálních aminokyselin z produktů z černých mravenců mj. dělá vhodný doplněk pro sportovce jako zdroj unikátních bílkovin a dalších synergických složek. Prášek mravenčího extraktu lze smíchat s jinými prášky nebo v koktejlech, pro zvýšení bílkovin a elektrolytů.

Černí mravenci jsou bohatý zdroj minerálů a ve skutečnosti obsahují NEJVYŠŠÍ přírodní množství zinku ze všech známých živých organismů. 1KG černých mravenců obsahuje neuvěřitelných 227-311mg zinku. Ústřice jsou známé (také zejména jako koncentrovaný extrakt, ale i syrové), že obsahují nejvíce využitelného zinku ze všech přírodních zdrojů (160-200mg na 1KG) a mnohem více než další nejbohatší zdroj - červené maso.

Tento Zinek je navíc přírodně vázán v peptidech a aminokyselinách s esenciálními ko-faktory a tak je extrémně dobře vstřebatelný. Ostatní obsažené minerály (elektrolyty) jsou také poměrně bohaté, zejména železo, vápník, hořčík, selen a chrom. Zdravá krev = větší kapacita přenosu kyslíku do svalů = lepší sportovní výkon. Mravenci obsahují pouze malá množství sacharidů, z nichž většina je ve formě nerozpustné vlákniny zvané chitin (exoskelet). To je perfektně synergické k vysokému obsahu bílkovin, protože je dobře známo, že vysoký obsah bílkovin je ideální spolu s vysokým příjmem vlákniny i vzhledem k mikrobiomu.

Unikátní ecdysteron

Mravenční bioaktivní ecdysteron je hmyzí hormon nacházející se v členovcích, který reguluje jejich vývoj. Je také syntetizován řadou rostlin (fytoecdysteron) k boji proti hmyzím škůdcům. Má řadu farmakologií studovaných vlastností včetně anabolických a adaptogenních. Ecdysteron je široce prodáván jako doplněk stravy ke zvýšení fyzické výkonnosti sportovců. Kromě anabolického účinku Ecdy závislého na estrogenovém receptoru beta (ERbeta) ve svalech zůstávají molekulární mechanismy velkého množství dalších farmakologických účinků indukovaných Ecdy neznámé. Strukturálně je ecdy velmi podobný androgenům (mužským hormonům jako je testosteron) a mnozí navrhují jeho použití jako bezpečnější a přírodní alternativu k anabolickým steroidům.

achilles 9Prana Charged™ - Pránicky nabíté - přidaná hodnota produktů Primal Alchemy

Jde o dokonalé sjednocení starověké moudrosti předků s vědou 21. století, které se značka Primal Alchemy rozhodla aplikovat. Revoluční proces infuze vitální orgonové energie do hmoty - infuze přesně té energie životní síly, kterou naši dávní předci z celého světa a historie napříč časem označovali mj. např. jako Čchi, Mana a Prána.

Traduje se, že mnoho věků byla studována jak jejich podstata tak manipulace s nimi a zároveň aplikace těchto energií i jejich generování. Tato nauka však byla uchovávána v tajnosti v rámci královských kněžských a mystických řádů a alchymistů, aby byla jako posvátná energetická věda zachována a chráněna po celou historii lidí.

achilles 10 

Pránu dobíjecí zařízení je speciální orgonový generátor. Primal Alchemy má údajně technologii, kterou tyto silné energie izoluje, koncentruje a vlévá do svých produktů. Pomocí nejmodernějšího generátoru orgonské energie a dalších doplňkových kvantových technologií tedy vlastně nabíjejí své suroviny a dostávají obsah na vysokou vibraci.

432 Hz ∞ NALADĚNÍ

Primal Alchemy produkty jsou naladěny na 432 Hz, což je frekvence OM a zároveň posvátné číslo, které je v nauce o energiích známo, jako vedoucí rezonance přirozené harmonie živého vesmíru, kód tajemství věčného života a osvícení. 

achilles 11

 „ZDRAVÍ JE BOŽÍ DAR A PÉČE O TĚLO JE POSVÁTNÁ POVINNOST, JEJÍŽ ZANEDBÁVÁNÍ, JE SKUTEČNÝ HŘÍCH“ -EUGEN SANDOW

achilles 12

Achilles might je 100% přírodní elixír síly a vitality, formulovaný adaptogenními a nootropními tonickými bylinami nejvyšší kvality na počest největšího řeckého válečníka a vůdce legendární armády myrmidonských bojovníků Achillea. Ačkoli je ženšen považován za „krále bylin“ tak "černý horský ženšen black ant" (černý mravenec Polyrhachis vicina Roger) je znám jako „bylina králů“. Jediný adaptogen tohoto typu na světě, který je navíc pránicky nabitý nejmodernějším generátorem kvantové orgonové energie na 432 Hz a uložen v prémiovém fialovém mironovém skle. 
Obsah: 100g (40 dávek po 2,5g)
SLOŽENÍ ve 2,5g (1 dávce): Extrakt Black Mountain Ant 50:1* 1500mg, surový Black Mountain Ant prášek* 1000mg 
*označuje přísadu Di Tao získávání a divoce sklizenou ve vysokých nadmořských výškách Čínských hor.
Ostatní stopové ingredience: maltodextrin (bez GMO)

Achilles 13Doporučené dávkování: Lze konzumovat buď smícháním 2,5 g (1 čaj. lžička) prášku do filtrované vody / oblíbeného nápoje dle libosti nebo sníst ze lžičky napřímo/rozcumlat a/či zapít následným douškem tekutiny s krouživým pohybem kolem úst před polknutím. Konzumujte nejlépe na lačný žaludek. (,,Osobně prášek pomalu rozcumlávám, ale popíjím k tomu teplý shilajit pro synergii účinku a využitelnost a přijde mi to tak nejlepší. Doporučuji používat před tréninkem nebo ráno´´). Doporučuje se používat výtažky tonických bylin denně v menších odměřených dávkách, spíše než občasné vysoké dávky nahodile.

∞ DI TAO ZDROJ ∞ DIVOCE SKLIZENÉ ∞ ORGANICKÉ ∞ KETO ∞ PALEO ∞ BEZ GMO ∞ BEZ MLÉČNÝCH SLOŽEK ∞ BEZ LEPKU ∞ BEZ SÓJE

Země původu: Čína (pohoří Changbai 1000-1500 m.n.m.)
Výrobce: Primal Alchemy Ltd, 4 Anson Court Barns, Staffordshire, ST20 0JS, UK
Distributor v ČR: Adam Raw, Metylovice 552, Metylovice 73949 IČ: 03452824
Minimální trvanlivost: dle data na dně obalu. Skladujte v temnu, suchu a chladu.
Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Pokud jste těhotná nebo kojící, užíváte léky a/nebo máte zvláštní zdravotní stav, poraďte se o užívání s lékařem. Není určeno osobám mladším 18ti let.

 achilles 14

Skladovací technologie - fialové sklo

Přirozená bariéra - speciální fialové sklo také působí jako přirozená bariéra pro energii uloženou v samotném produktu a udržuje ji uvnitř. Tím se prodlouží přirozená kvalita produktu. Ve vědeckých testech má fialové sklo MIRON ve srovnání s jinými skleněnými, plastovými nebo hliníkovými obaly až čtyřikrát lepší skladovací kvalitu. A to bez použití konzervantů a aditiv. Delší životnost a možnost opětovného použití a recyklace činí ze skla MIRON udržitelnou volbu. 

fialové sklo

fialová minulost

REFERENCE:
Vlastní text Adama Raw
Nutritional composition of Polyrhachis vicina Roger (Edible Chinese black ant)
Farmakologické účinky a klinické využití černých mravenců CPhI Pharma Online 2020-10-15
Čínské texty
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
web, knihy, videa, brožury
materiály dodavatele
greeklegendsandmyths.com
warriorsofmyth.fandom.com
wikipedie
mironglass.com

Doplňkové parametry

Kategorie: Sportovní výživa
Forma: prášek
Doporučené denní dávkování: 2,5 g
Počet dávek: 40
Typ: adaptogen, doplněk stravy
Velikost balení: 100 g
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz