Cannonau di Sardegna "Foras" DOC 2020

Kód: 3089
Doporučujeme
Neohodnoceno
392 Kč 323,97 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
25.1.2022

Velmi chutné červené víno vyrobené ze starých keřů. Barva ve skleničce je hluboce rubínová. Ve vůni pak víno potěší komplexní paletou tónů drobných peckovin, blum, švestek a třešní, nechybí náznak tónů připomínajících tymián. Chuť je bohatá, s krásně zaoblenými tříslovinami a příjemnou svěžestí. Tohle víno se prostě skvěle pije a jeho delší dochuť vybízí k dalšímu napití.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené suché vino

Zrání : v nerezu

Odrůda : Cannonau

Hodí se ke steakům šťavnatým, málo propečeným.

Teplota podávání 12-14°C.

Země původu : Sardinie - Itálie

Ročník : 2020

Stáčírna : viz hlavní etiketa

Obsah alk:12,5 % 

Objem láhve : 75 cl

Obsahuje oxid siřičitý.

Vinařství Cantine Sardus Pater

Vinařství Sardus Pater se nachází na ostrově Sant'Antioco, v jihozápadní části Sardinie. Bylo založeno v roce 1949 jako družstevní společnost a zahájilo svou činnost v roce 1955. V průběhu let se výroba vín zdokonalila a zaměřila se především na zdokonalení odrůdy Carignano. Hrozny pocházejí z vinice o rozloze 300 hektarů. Většina vinic pochází z Carignana a nejstarší z nich se nachází na ostrově Sant'Antioco. Jsou to vinice staré nejméně 70 let, vysázené na písčitých půdách s nízkými hektarovými výnosy, které produkují hrozny nejvyšší kvality. Právě z těchto vinic vyrábí vinařství svá nejkvalitnější červená vína. Každá vyrobená láhev je výsledkem rozumného výběru hroznů a pečlivé vinifikace, která má spotřebiteli zaručit víno té nejlepší kvality.

Název

V sardinském jazyce znamená FORAS cizinec, který pochází zvenčí. Na ostrově sant'antioco nejsou žádné hrozny odrůdy cannonau a toto víno se vyrábí z „cizích“ hroznů, které pocházejí z ostrovních území Sardinie.