Monica di Sardegna "Insvla" DOC 2022

Kód: 3086
Tip
Neohodnoceno
399 Kč 329,75 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
17.6.2024

Toto červené víno je vyrobeno ze vzácné odrůdy, dříve hojně rozšířené po celé Sardínii. Ve skleničce září krásnou rubínovou barvou, v jeho vůni a chuti rozpoznáme tóny červeného bobulového ovoce, středomořských květin a náznaku kouře. Na patře je sametové a vyvážené, s pěknou kombinací ovocných tónů, středně výrazné kyseliny a jemných tříslovin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zrání :  v nerezu

Odrůda : Monica

Hodí se ke zvěřině a dlouho zrajícím sýrům.

Teplota podávání 12–14°C.

Obsahuje oxid siřičitý.

Vinařství Cantine Sardus Pater

Vinařství Sardus Pater se nachází na ostrově Sant'Antioco, v jihozápadní části Sardinie. Bylo založeno v roce 1949 jako družstevní společnost a zahájilo svou činnost v roce 1955. V průběhu let se výroba vín zdokonalila a zaměřila se především na zdokonalení odrůdy Carignano. Hrozny pocházejí z vinice o rozloze 300 hektarů. Většina vinic pochází z Carignana a nejstarší z nich se nachází na ostrově Sant'Antioco. Jsou to vinice staré nejméně 70 let, vysázené na písčitých půdách s nízkými hektarovými výnosy, které produkují hrozny nejvyšší kvality. Právě z těchto vinic vyrábí vinařství svá nejkvalitnější červená vína. Každá vyrobená láhev je výsledkem rozumného výběru hroznů a pečlivé vinifikace, která má spotřebiteli zaručit víno té nejlepší kvality.

Název

Insvla (insula) v latině znamená ostrov. Tato etiketa je věnována celé Sardinii, která hostí řadu produkcí hroznů Monica.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahraniční vína
Druh: suché
Ročník: 2022
Typ: červené víno
Objem: 0,75 L
Alkohol: 13 %
Země původu: Sardínie - Itálie
Stáčírna: viz etiketa
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz