Pačuli ( Patchouli - olej tělesnosti)

Kód: 2672
Neohodnoceno
Značka: doTERRA
1 099 Kč 955,65 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
15.6.2021

Tento olej zklidňuje a uzdravuje pokožku, zlepšuje vzhled jizev a strií. Rovněž revitalizuje stárnoucí pleť a jeho antiseptické vlastnosti pomáhají ošetřovat pokožku náchylnou k pupínkům. Vůně Pačuli je dále známá tím, že zklidňuje rozbouřené emoce. Jantarová až tmavě oranžová viskózní tekutina se sladkým, bohatým, bylinně zemitým aroma . 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pačule (Patchouli) je křovinatá bylina z čeledi máty se stonky dosahujícími výšky dvou až tří stop, nese malé, růžovobílé květy. Silice, získávané z pačule mají velmi bohatou, pižmově sladkou vůni a obvykle se používají v parfémovém průmyslu. Tento olej zklidňuje a uzdravuje pokožku, zlepšuje vzhled jizev a strií. Rovněž revitalizuje stárnoucí pleť a jeho antiseptické vlastnosti pomáhají ošetřovat pokožku náchylnou k pupínkům. Vůně Pačuli je dále známá tím, že zklidňuje rozbouřené emoce. V Asijských zemích se bylina používá v boji s nachlazením, bolestí hlavy, nevolností, zvracením, průjmem, bolestí břicha a halitózy. V Japonsku a Malajsii se používá jako protijed při uštknutí jedovatým hadem. Jantarová až tmavě oranžová viskózní tekutina se sladkým, bohatým, bylinně zemitým aroma . Dobře se mísí s Vetiverem, Santalovým dřevem, Cedrovým dřevem, Pelargónií, Hřebíčkem, Levandulí, Růží, Neroli, Bergamotem, Kasií a Myrhou.

Hlavní výhody :

 • Zemitá vůně přispívá k uzemnění a vyrovnané atmosféře.
 • Podporuje hladkou a zářící pleť.
 • Snižuje výskyt vrásek, skvrn a nedokonalostí pokožky.
 • protiinfekční
 • protizápalové
 • antiseptické
 • dezodorační
 • antitoxické

Emoční působení : 

Pomáhá nám být plně přítomni ve fyzickém těle. Pomáhá všem, kteří ztratili spojení s tělem a hledají útěk v přehnaném soustředění na ducha nebo jiná rozptýlení. Jde o velmi uzemňující a stabilizující olej. Učí nás ocenit jedinečnost a genialitu naší tělesnosti, pomáhá uvolnit předsudky s tělem spojované, například, že tělo je něco nečistého. Dodává tělu sebejistotu, eleganci vyrovnanost a fyzickou sílu. Pačuli se skvěle hodí k jógovému cvičení či tai–či.Tlumí strachy a nervové napětí, a tak připravuje ducha i tělo na hlubší spojení a jednotu.

Použití :

 • Povzbuzení na konci dlouhého dne – aplikujte na čelo, spánky nebo šíji.
 • Prevence vrásek – jedna až 2 kapky v oblíbeném krému 
 • Zklidnění emocí – kombinujte s Vetiverem a aplikujte na plosky chodidel – zklidní rozbouřené emoce. Olej působí jako antidepresivum a je užitečný v péči při vyčerpání, stresu a úzkosti. Používá se také jako afrodiziakum.
 • Regeneruje, čistí a sjednocuje tón pleti – olej z pečuje pomáhá regenerovat kožní buňky, pomáhá zjemňovat jizvy a strie hydratuje suchou pokožku. Olej pomáhá srovnat vylučování mazu a normalizuje mastnou a k akné náchylnou pleť.
 • Pomáhá zvládat akné, boláky a impetigo
 • Odpuzuje hmyz a ošetřuje kousnutí
 • Pomáhá při detoxikaci – olej Pačuli má močopudný účinek 
 • Podpora trávení – pomáhá zmírňovat průjem a zácpu.
 • V masážním oleji povznáší a uvolňuje –  přidejte pačuli do nosného oleje a dopřejte si povznášející a relaxační masáž, která uvolňuje napětí a úzkost, a může také přispět k posílení pomalého trávení.

Návod k použití :

 • Aromaterapie: Použijte 3-4 kapky v difuzéru nebo ho inhalovat přímo z lahvičky.
 • Vnitřní použitíZřeďte 1 kapku ve 120 ml tekutiny.
 • Lokální použití na pokožce: na pulsní body, chodidla nebo spodní část páteře.

Povinné upozornění: Může dráždit pokožku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Pokud jste těhotná nebo pod lékařskou péčí, poraďte se se svým lékařem. Vyvarujte se kontaktu s očima, vnitřkem uší a citlivými oblastmi. Tento produkt není určen k diagnostice, léčení, prevenci či předcházení jakékoli nemoci. Vždy jeho použití konzultujte s ošetřujícím lékařem nebo lékárníkem.

 

Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací se proto odkazujte na jiné zdroje. 

Upozornění: Přecitlivělá pokožka může reagovat podrážděním. Uchovávejte mimo dosah dětí. Pokud jste těhotná, kojící, nebo v péči lékaře, poraďte se s lékařem. V případě zarudnutí nebo podráždění pokožky po lokální aplikaci oleje, je vhodné nanést na postiženou oblast rostlinný olej, nejlépe frakcionovaný kokosový olej. Při použití se vyhněte kontaktu s očima nebo do ušního kanálu či dalších citlivých oblastí nebo otevřených ran. V případě, že se tak stane, olej vyplachujte olejem, nikoliv vodou. Tyto informace o produktu nejsou určeny k diagnostice, léčení, prevenci či k omezení jakéhokoliv onemocnění. Žádné z uvedených produktů na těchto stránkách nenahrazují léčiva či lékařskou péči a nejsou náhradou pestré stravy. Tento produkt není určen k diagnostice, léčení, prevenci či předcházení jakékoli nemoci. 

Odmítnutí zodpovědnosti: Celý obsah této webové stránky vychází z názorů společnosti doTERRA, pokud není uvedeno jinak. Informace na této webové stránce nemají za účel nahradit individuální vztah s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem a nejsou určeny jako lékařské rady. Doporučujeme Vám, abyste si vybrali svoje vlastní rozhodnutí v oblasti zdravotní péče na základě svého uvážení a ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým personálem. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Esenciální oleje (jednodruhové)
Aromatický popis: bylinná, kafrová
Emoční označení: Olej fyzického těla
Objem: 15 ml
Emocionální rovnováha: odpojený od těla --> propojený s tělem