Naive 70% Las Trincheras Canabobo (Nano_Lot), 57g

Kód: 3798
Neohodnoceno
Značka: Naive
225 Kč 200,89 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
16.4.2024

70% raritní tmavá čokoláda Naive z kakaových bobů canabobo (limitovaná mikro-šarže).

Detailní informace

Detailní popis produktu

O Domantasově Naïve

V malém městečku na východní straně Litvy vyrábí čokoládovna Naive své unikátní čokolády, ze kterých se budou radovat chuťové pohárky každého labužníka. Celý proces výroby čokolád se nazývá ,,od bobů po tabulku". Každé brzké ráno čokoládový mistr Domantas začíná pečlivě pražit čerstvé kakaové boby a tato lahodná vůně se začne linout celým městečkem. Stejně jako před sto lety dle prastaré receptury, tak i v Naive se kakaové boby pomalu konšují, aby se uvolnila jejich mimořádná paleta chutí s tóny ovoce, ořechů a květin. Tyto ručně vyrobené tyčinky jsou uloženy na později, aby vyzrály a pak se vytvářejí různorodé řady příchutí s přírodními superpotravinami a kořením. Tato čokoládovna je jedna z pouhých 200 výrobců tohoto typu na světě, která začíná celý výrobní cyklus již sušeným kakaovým bobem.

naive

Špičkové kakaové boby jsou pečlivě vybírány z výjimečných farem. Poté jsou transportovány do Litvy. Pro Naive jsou nejdůležitější dvě kritéria : Zaprvé - pracují pouze s těmi nejlepšími ingrediencemi na světě. Zadruhé - snaží se stát řemeslníky světové úrovně v práci s těmito ingrediencemi. V Naive si dávají záležet na tom, aby vždy vyráběli čokoládu způsoby, které maximálně pomáhají odhalit charakter konkrétního kakaového bobu. Čokoláda se konečně zrodí až po pečlivé analýze chuti, barvy, vůně a struktury. 

ocenění

"Dostávám často otázku - Proč jsem se rozhodl vyrábět čokoládu? A před odpovědí vždy váhám. Měl bych vyprávět dlouhý a poutavý příběh o svém divokém nápadu, nebo jednoduše říct, že jsem uviděl díru na trhu? Pravdou je, že ani jedna z odpovědí není správná. Čokoláda je jako můj vlastní život - hořká i sladká. Byla vždy můj neustálý společník, který mě viděl růst z bezstarostného dítěte ve zcela donkichotského dospělého. Čokoláda je stejně bujná jako můj nejživější sen a pokorná jako moje jednoduchá realita. “  - Domantas Užpalis

Domantas

Nano_Lot

Kakaa Nano_Lot jsou k dispozici ve velmi omezeném množství ( některé farmy vyprodukují pouze 30 kg ročně) a následně pouze v určitých obdobích roku, což znamená, že jakmile jsou pryč, jsou pryč. Ty, které se společnost Naive rozhodla představovat, se mohou pochlubit nejvyšším hodnocením, jsou dostupné v minimálním množství vždy v limitované kolekci a poskytují jedinečný zážitek z ochutnávky. Je jisté, že se jedná o nejlepší kakaa na světě, už kvůli množství výzkumu a vývoje, které jim bylo poskytnuto.

LAS TRINCHERAS CANABOBO

Historie kakaa ve Venezuele sahá přes 450 let zpět, do 16. století a ke španělským kolonistům. Dodnes je Venezuela považována za světový top zdroj prémiového kakaa. Jedním z prvků je, že geografie země ji chrání před většinou přírodních katastrof. Většinu plantáží v celé zemi a v průběhu historie takové katastrofy nezasáhly. Zadruhé, některé genetické analýzy objevily v určitých oblastech „čisté“, nefalšované druhy divokého kakaa. Trincheras cacao z Venezuely lze nalézt vysoko v kopcích deštného pralesa, blízko oceánu.

Las Trincheras je kakaové město na vnitrozemské silnici z Puerto Cabello, které se nachází ve vysokohorských kopcích deštného pralesa na severním venezuelském pobřeží ve státě Carabobo. Terroir je pozoruhodný množstvím termálních pramenů, které ústí do místního potoka, na jehož březích roste divoce kakaovník canabobo - místní, autentický poddruh starověkého criolla, smíchaný s trinitarios. Dlouhotrvající unikátní dochuť. Komplexní chuťový profil - jeden svého druhu!

Tóny: zemité tóny dřevin, kůže, ořechu a piškotu, smetanová lahodnost ale i osvěžující ovocné nuance, široké spektrum!

70% čokoláda bez rafinovaného bíl=ho cukru, emulgátoru a jakýchkoli jiných zbytečných aditiv je stejně jako všechny kvalitní čokolády velmi bohatá na energii stabilních kakaových tuků, specifickou vlákninu, bílkoviny, minerály, antioxidanty a teobromin. 

70% nano_lot Canabobo divoká tmavá čokoláda Naive je oslazená surovým třtinovým cukrem v celkovém množství 19g cukrů na celou tabulku (ekvivalent množství přírodního cukru v jednom jablku).

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G
Energetická hodnota  2715 kJ/646 kcal
Tuky 40 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 23 g
Sacharidy 58 g
- z toho cukry 35 g
Bílkoviny 4 g
Sůl 45 mg

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kakaové produkty
Složení: Nano_Lot kakao*, třtinový cukr. *divoké(wild) nebo zcela přirozené (all-natural farming) zemědělství. Obsah kakaové sušiny 75%. Může obsahovat stopy mléka, arašídů a ořechů
Hmotnost: 57 g
Vyrobeno: Litva
Skladování: Skladujte v chladu a suchu.
Původ bobů: Venezuela
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz