EXPIRACE 20.3.2024 BIO Mateří kašička, 25 g

Kód: 4075
Tip Výprodej
Neohodnoceno
690 Kč –23 %
mateří kašička 1
690 Kč –23 % 530 Kč 473,21 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
22.7.2024

SLEVA Z DŮVODU EXPIRACE 20.3.2024

Nejvzácnější produkt včelí alchymie v BIO kvalitě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO Mateří kašička z Asie, balená v Německu - nejvýhodnější a nejčistší varianta. Je BIO certifikovaná a nikdy nebyla zmrazena nebo negativně upravena. Bez kontaminantů a chemie.

Znalci včelaři a praktici Apiterapie tvrdí, že včela nikdy nepřinese do a ani nevyprodukuje v úlu nic špatného, a proto není důležité řešit zemi či kontinent původu, ale spíše kvalitu a čerstvost produktu. Tato mateří kašička je uchovávány nejlepším možným způsobem pro zachování nejlepších hodnot složení aktivních látek.

Nejen, že jsou tu včely déle než my, ale jejich život a existence je z určitého pohledu takřka ve všem před námi - zejména přírodním soužitím, vlastní harmonií, podporou a nepostradatelností pro všechno živé. Všechny včelí produkty jsou vlastně tajemná přírodní alchymie a můžeme je považovat za největší dar lidstvu, co se živin týče. Synergií složení neexistují na planetě zemi dokonalejší potraviny, než jsou výsledné produkty neuvěřitelné práce včel - ať už jde o med, ambrosii nebo mateří kašičku.

Mateří kašička je nejvzácnějším pokladem včelího hnízda a proto je poměrem množství/cena také nejdražším a nejhodnotnějším včelím produktem. Její odběr není vůbec jednoduchý a získaná množství jsou velmi malá. Stejně jako u Ambrosie existují u Mateří kašičky přísné hranice, za které včelař zkrátka nemůže jít, aby včelstvo vážně nepoškodil a neochromil.

Mateří kašičce se někdy přezdívá "včelí mlíčko" a jde o světlou sametovou substanci, kterou produkují dělnice pro larvičky a zejména včelí královnu. Všechny larvičky jsou krmeny mateří kašičkou jen první tři dny svého života - poté přejdou na stravu z medu, včelího chleba (ambrosie) a vody. Avšak včelí královna je krmena výhradně mateří kašičkou a ničím jiným po celý svůj život! Pro pochopení celého zázraku mateří kašičky a důvodu, proč je nazývána Božskou fontánou mládí a superpotravinou, je třeba si vysvětlit celý vývoj dělnic a včelí královny...

První tři dny svého života jsou tedy všechny larvičky krmeny směsí medu a mateří kašičky, ve které se doslova koupou. Následně přejdou na běžnou včelí stravu, čímž se potlačí vývoj rozmnožovacích žláz a naopak se jim plně vyvinou žlázy pro tvorbu vosku a mateří kašičky, tuto však sami již nikdy znovu ve svém životě neokusí. Pokud je však larvička krmena mateří kašičkou po prvních třech dnech i nadále - je stvořena královna! A právě to je ten zázrak - včelí královna je stvořena z úplně stejných vajíček jako dělnice a jediným důvodem je strava larvičky. Královně je totiž dodávána stále jen vysoce výživná mateří kašička bohatá na hormonální látky a přímo tak transformuje jednu obyčejnou larvičku do včelí královny. Jak je krmena mateří kašičkou přes první tři dny života, postupně si vyvine také speciální žihadlo. Toto žihadlo je zahnuté, nikoli rovné jako u běžných dělnic, které po bodnutí s ním vždy zahynou, královna však nikoli. Další rozdíly ve vývoji královny a dělnic jsou, že královna nemá voskové žlázy, košíčky na pyl ani žlázu pro produkci mateří kašičky. Dělnice jsou ty, kdo postaví plástve, nasbírají pyl a vyprodukují mateří kašičku. Na druhé straně královna si vyvine rozmnožovací žlázy a po plném vývinu (16 dnů) vyroste do znatelně větších rozměrů než dělnice.

Srovnání:

Dělnice:   Váha: 125mg Délka: 12mm Dospělost: po 21 dnech Délka života: 7-8 týdnů

Královna: Váha: 200mg Délka: 17mm Dospělost: po 16 dnech Délka života: 5-7 let !!!


Jak jde vidět ze srovnání, královna je nejen větší ale délka jejího života je cca 40krát delší než u běžné dělnice. V průběhu tohoto života navíc klade cca 2000 vajíček denně, kdy každá várka vajíček je skoro 3krát těžší než váha samotné královny. A to všechno díky mateří kašičce, kterou je zcela výhradně krmena po celý svůj život! Tato neuvěřitelná potravina zajišťuje královnin nadřazený vývoj i neuvěřitelnou dlouhověkost. Nezapomínejme tedy, že se královnou nenarodila, ale byla jí učiněna čistě skrze mateří kašičku a její složení!

Složení mateří kašičky je neuvěřitelně komplexní a za svůj efekt na dlouhověkost a zdraví vděčí nikoli nadmíře makro-živin, jak by si někdo mohl myslet, ale především hormonálním látkám a dalším tajemným složkám a substancím, které dodnes věda není schopna identifikovat a izolovat v laboratoři. Bohatá skromnost je zde tedy opět na místě a jasně dokazuje, že méně je více. I z naší běžné lidské historie můžeme vidět, že daleko více se dožívají skromní lidé s částečným nedostatkem a správně fungujícím hormonálním systémem, než konzumenti s nadbytkem. Mateří kašička se dávkuje v mini množstvích gramů (ml) - přitom však tělu dodává neuvěřitelnou hojnost a substance s magickými efekty, které není možné najít nikde jinde v přírodě. Jedná se o jediný elixír života a dlouhověkosti, jehož reálné výsledky a fungování můžeme skutečně vidět v praxi přírody.

Dle analýz obsahuje cca: 66% včelami ovlivněné vody (elektromagnetický charakter), 12 % bílkovin, 10 % sacharidů, 6 % mastných kyselin, 1 % minerálů, 3 % neidentifikovatelných substancí, enzymy, přírodní hormonální látky, hojnost všech vitamínů skupiny B, nukleové kyseliny (DNA,RNA), gelatin (prekurzor kolagenu), gamma globulin (imunitní agent), aminokyseliny, acetylholin (nervové přenosy), stopové prvky, antibakteriální a antibiotické komponenty (chránící kašičku před patogeny a mikroby), stopové množství vitamínu C.

Je to však právě obsah přírodních hormonálních látek a neidentifikovatelných substancí, kterému se přisuzují zázračné vlastnosti. Blahodárný účinek mateří kašičky je však jistě způsoben celkovou synergií všech jejích složek dohromady, které rozumí jen příroda sama. Tyto substance jsou harmonicky spjaty k sobě a společně posilují celkovou magii tohoto královského včelího lektvaru.

Včelí mateří kašička: přirozená obranyschopnost - imunitní systém, hormonální aktivita - menopauza Mateří kašička má povolená následující zdravotní tvrzení dle NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16. května 2012), které platí od 14.12 2012: hormonální aktivita - menopauza, přirozená obranyschopnost - imunitní systém

Protože Mateří kašička vzniká z pylu, medu a výměšku slinných žláz včelích dělnic - musí osoby alergické na květinový pyl nebo včelí bodnutí zahájit její používání opatrně. Dojde-li k alergické reakci, je třeba užívání mateří kašičky ihned přerušit.

Mateří kašička se užívá nejefektivněji buď přímo rozpuštěním v ústech ráno nalačno (po malých dávkách kolem  1 g, kdy je dobré před ani po konzumaci cca půl hodiny nejíst/nepít nic jiného), nebo jako součást medu v magické a chutné kombinaci, případně i přidáním do jídel - to však samozřejmě snižuje její efekt v závislosti na typu pokrmu, kam byla přidána. Mateří kašičku nikdy tepelně neupravujeme ani nezmrazujeme!! Pro nabírání je nejlepší používat malinké dřevěné pomůcky, nikoli kov.

Doporučená denní dávka je cca 1-5g denně, nejčastěji 1 gram, pro děti poloviční dávka.

Balení25g

Složení: 100% Mateří kašička*

*Ingredience pochází ze 100% bio-zemědělského pěstování. Certifikováno DE/ES/FR-BIO-01 Agriculture UE/non UE (Čína)

Vyrobeno: Francie

Skladováníuchovávat vždy v chladu do 5°C !

Spotřeba: dle data na originálním obalu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Včelí produkty
Balení: 25 g
Složení: 100% Mateří kašička*. *Ingredience pochází ze 100% bio-zemědělského pěstování. Certifikováno DE/ES/FR-BIO-01 Agriculture UE/non UE (Čína).
Skladování: Uchovávat vždy v chladu do 5°C !
Doporučené denní dávkování: 1 - 5 g denně, nejčastěji 1 gram; pro děti poloviční dávka.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz