Portské víno DR LBV 2010

Kód: 1364
Neohodnoceno
680 Kč 561,98 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
14.6.2024
Položka byla vyprodána…

Tmavě červená až mahagonová barva, intenzivní ovocná vůně připomíná zralé černé třešně, v ústech velmi tělnaté a plné, vysoce kvalitní měkké taniny v dlouhém závěru dávají vínu možnost dlouhého zrání. Před podáváním dekantovat, konzumace při teplotě kolem 18 °C.

Víno je nositelem stříbrných medailí na mezinárodní soutěži vín CM de Bruxelles v roce 2013 a 2014.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Alkohol : 19,5 %

Objem : 0,75 L

Zbytkový cukr : 114 g/l

Kyselinka : 3,4 g/l

Země původu : Portugalsko

Stáčírna : viz etiketa

 Obsahuje oxid siřičitý.

 Červené sladké portské víno typu ruby ročník 2010.

Vyrobené z hroznů odrůd Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roríz a Tinta Barroca. Jedno-ročníkové. Sklizeň hroznů v roce 2009. Víno zrálo 5 let v dřevěných kádích, lahvováno v roce 2015. Dále zraje v lahvi, vhodné k archivaci za vhodných podmínek.

 Vinařství AGRI-RONCÃO, oblast Douro a Vinho Verde, Portugalsko

Rodinné vinařství Agri-Roncão má sídlo u městečka Alijo, 8 km od Pinhao, v srdci slavné portugalské oblasti Douro. Bylo založeno v roce 2001. Vinařství vlastní 40 ha vinohradů v Quinta da Levandeira do Roncao ve vinařské oblasti Douro a 12 ha vinohradů v Quinta de Linhares ve vinařské oblasti Vinho Verde. Cílem vinařství je produkce vysoce kvalitních vín, pečlivý ruční sběr výběru hroznů a využítí kombinace nejmodernější i tradiční technologie výroby vín.

V popředí jejich zájmu je výroba slavných portských vín pod obchodní značkou DR. Současně produkují jedinečné portgolio nefortifikovaných klasických tichých vín červených a bílých z hroznů sklizených ve vinařské oblasti Douro pod obchodní značkou DR a QLR (Quinta da Levandeira do Roncao).
Z hroznů sklizených ve vinařské oblasti Vinho Verde vyrábějí převážně bílá vína z typických odrůd vinné révy Loureiro, Avesso, Azal a Arinto pod obchodní značkou Quinta de Linhares.
Vinařství Agri-Roncao získává za svá vína každoročně řadu ocenění na mezinárodních soutěžích vín.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahraniční vína
Druh: sladké
Ročník: 2010
Typ: červené víno
Objem: 0,75 L
Alkohol: 19,5 %
Stáčírna: viz etiketa
Země původu: Portugalsko
Zbytkové cukry: 114 g/l
Kyseliny: 3,4 g/l
Položka byla vyprodána…
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz