Portské víno DR 10 Anos

Kód: 1367
Neohodnoceno
680 Kč 561,98 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
17.6.2024

Barva jantaru, ve vůni tabák a kouřové tóny, sušené i čerstvé ovoce. Digestiv, výtečná kombinace s ořechy a praženými mandlemi, s marcipánem a karamelem. Před podáváním vychladit na 16-18°C, nutno dekantovat.

Nositel stříbrné medaile na mezinárodní soutěži vín IWC v roce 2013.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsahuje oxid siřičitý.

Víno typu tawny s určeným stářím – červené sladké archivní portské víno. Vyrobeno z hroznů odrůd Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roríz a T. Barroca. Řadu let zrálo v dřevěných sudech. Lahvováno v roce 2011. Dále archivovatelné v lahvi za dodržení vhodných podmínek.

Vinařství AGRI-RONCÃO, oblast Douro a Vinho Verde, Portugalsko

Rodinné vinařství Agri-Roncão má sídlo u městečka Alijo, 8 km od Pinhao, v srdci slavné portugalské oblasti Douro. Bylo založeno v roce 2001. Vinařství vlastní 40 ha vinohradů v Quinta da Levandeira do Roncao ve vinařské oblasti Douro a 12 ha vinohradů v Quinta de Linhares ve vinařské oblasti Vinho Verde. Cílem vinařství je produkce vysoce kvalitních vín, pečlivý ruční sběr výběru hroznů a využítí kombinace nejmodernější i tradiční technologie výroby vín.

V popředí jejich zájmu je výroba slavných portských vín pod obchodní značkou DR. Současně produkují jedinečné portgolio nefortifikovaných klasických tichých vín červených a bílých z hroznů sklizených ve vinařské oblasti Douro pod obchodní značkou DR a QLR (Quinta da Levandeira do Roncao).
Z hroznů sklizených ve vinařské oblasti Vinho Verde vyrábějí převážně bílá vína z typických odrůd vinné révy Loureiro, Avesso, Azal a Arinto pod obchodní značkou Quinta de Linhares.
Vinařství Agri-Roncao získává za svá vína každoročně řadu ocenění na mezinárodních soutěžích vín.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahraniční vína
Druh: sladké
Ročník: 2011
Typ: červené víno
Objem: 0,75 L
Alkohol: 20 %
Stáčírna: viz etiketa
Země původu: Portugalsko
Zbytkové cukry: 122 g/l
Kyseliny: 122 g/l
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz