BERGAMOT (olej sebepřijetí)

Kód: 1943
Neohodnoceno
Značka: doTERRA
1 050 Kč 867,77 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
15.4.2021

Olej se v italské lidové medicíně používal po mnoho let, především na zmírnění projevů horečky (včetně malárie) a vnitřních parazitů. Bergamot je esenciální olej s osvěžující citrusovou vůní. Je vyráběn bergamotové kůry lisováním za studena. Vyzkoušejte jeho čistící účinky na tělo i duši! Pokud jej dáte do difuzéru, bergamotové aroma vám doma navodí uklidňující a harmonickou atmosféru. Navíc působí jako přírodní repelent.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Ulevuje v bezmoci, v přísné sebekritice a při nízkém sebevědomí, podporuje sebepřijetí a sebelásku. Pomáhá všem, kteří si připadají nedostateční, nemilovaní a možná se pro to i skrývají za usměvavou maskou. Znovu navozuje optimismus, otevírá novou naději a odvahu sdílet s ostatními, naši skutečnou a pravou hodnotu a tvář.

Bergamot je esenciální olej s osvěžující citrusovou vůní. Je vyráběn bergamotové kůry lisováním za studena. Vyzkoušejte jeho čistící účinky na tělo i duši! Pokud jej dáte do difuzéru, bergamotové aroma vám doma navodí uklidňující a harmonickou atmosféru. Navíc působí jako přírodní repelent.

Bergamot  je nejcitlivější citrusovou rostlinou, která potřebuje prosperující klima a půdu. Jedná se o druh hořkého pomeranče se zelenožlutou slupkou. Bergamot je mezi citrusovými oleji jedinečný díky své schopnosti povznášet a uklidňovat, což z něj činí ideální pomoc s úzkostnými a smutnými pocity. Zmírňuje pocity netečnosti a letargie. Čistí a osvěžuje pokožku a zároveň má na ni uklidňující účinek, je tak ideální pro suchou nebo svědící pokožku.  Jíst jako ovoce se nedají, ale jejich silice přináší mnoho jiných rozličných výhod a využití. Často se využívají při výrobě čajů – právě kombinací bergamotového oleje a černého čaje vzniká typický anglický Earl Grey! 

 

Tipy na použití : 

  • pár kapek v difuzéru vám zlepší den plný napětí a podrážděnosti,
  • během sprchování si můžete nanést olej na pokožku,
  • přidáním 1-2 kapek do černého čaje vykouzlíte Earl Grey,
  • dopřejte sobě i druhým uklidňující a relaxační masáž,
  • pár kapek můžete přidat do svého pleťového krému nebo deodorantu,
  • je užitečný při srovnání různých typů pokožky v obličeji, přispívá v péči o mastnou pleť a zlepšuje tón pleti,
  • silné uklidňující účinky pomáhají uklidnit suchou a svědivou pokožku,
  •  má chladicí schopnost, která pomáhá tělu bojovat s horečkou,
  • olej má antibakteriální a antivirové vlastnosti.

Lokální použití: Zřeďte 1-2 kapky oleje s podkladovým olejem a naneste na požadovanou oblast, aby se minimalizovala jakákoli podrážděnost kůže. Jako podkladový olej doporučujeme frakcionovaný kokosový olej.

Aromatické použití: Použijte 3-4 kapky ve zvoleném difuzéru.

Emocionální rovnováha: nedostatečný -> úctyhodný


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací se proto odkazujte na jiné zdroje. 

Upozornění: Přecitlivělá pokožka může reagovat podrážděním. Uchovávejte mimo dosah dětí. Pokud jste těhotná, kojící, nebo v péči lékaře, poraďte se s lékařem. V případě zarudnutí nebo podráždění pokožky po lokální aplikaci oleje, je vhodné nanést na postiženou oblast rostlinný olej, nejlépe frakcionovaný kokosový olej. Při použití se vyhněte kontaktu s očima nebo do ušního kanálu či dalších citlivých oblastí nebo otevřených ran. V případě, že se tak stane, olej vyplachujte olejem, nikoliv vodou. Tyto informace o produktu nejsou určeny k diagnostice, léčení, prevenci či k omezení jakéhokoliv onemocnění. Žádné z uvedených produktů na těchto stránkách nenahrazují léčiva či lékařskou péči a nejsou náhradou pestré stravy. Tento produkt není určen k diagnostice, léčení, prevenci či předcházení jakékoli nemoci. 

Odmítnutí zodpovědnosti: Celý obsah této webové stránky vychází z názorů společnosti doTERRA, pokud není uvedeno jinak. Informace na této webové stránce nemají za účel nahradit individuální vztah s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem a nejsou určeny jako lékařské rady. Doporučujeme Vám, abyste si vybrali svoje vlastní rozhodnutí v oblasti zdravotní péče na základě svého uvážení a ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým personálem. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Esenciální oleje (jednodruhové)
Typ výrobku: Jednodruhový osenciální olej
Složení: Bergamot
Emoční označení: olej sebepřijetí
Aromatický popis: citrusová, kořeněná, květinový tón
Emoční působení: beznaděj, deprese, emoční krize, energie, letargie, napětí, nespavost, optimismus, sebevědomí, smutek, stres, úzkosti, zklidnění
Tělesné působení: akné, antibakteriální, antiseptikum, bolest hlavy, cystitida, hubnutí, infekce, křeče, mastná pleť, opary, paraziti, pleť, problematická pleť, projímavé účinky, rány na pokožce, trávení
Objem: 15 ml